14 грудня відбувся круглий стіл «Нові можливості для освіти молоді з питань збереження репродуктивного здоров’я в рамках втілення Концепції «Нова Українська школа», організований Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки Данської Асоціації Планування Сім’ї / DFPA.

У заході взяли участь близько 30 учасників. З привітальним словом до учасників заходу звернулася Galyna Maistruk Голова Правління БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї», а також Бьокер Сімон Хове, представник з питань культури та комунікацій Департаменту політики Посольства королівства Данії в Україні. Пан Сімон повідомив про Данську програму сусідства на 2017-2021 роки, що спрямована на Україну та Грузію. Важливо, що однією з цілей Програми є сприяння ґендерним реформам, розширенню можливостей жінок та дівчат, боротьба з гендерним насильством.

Від Дарини Павлової (Ukrainian institute for social research after Oleksandr Yaremenko), Dany Stolbunov (Teenergizer), Maryna Honcharova (БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї»), Наталії Пашко (Дитячий центр “Сонячне світло”/ Sunshine Children’s Center) учасники дізналися про результати останніх досліджень стосовно предмету «Основи здоров’я», статевого виховання, формування статевої культури та репродуктивного здоров’я дітей підліткового віку, сексуальну освіту як профілактику сексуального насильства.

Олена Белявська (Інститут модернізації змісту освіти МОН) розповіла про вимоги МОН щодо навчально-методичних матеріалів для їх подальшого затвердження. Ганна Єфімцева, експертка Крона. Гендерний інформаційно-аналітичний центр, представила результати гендерної експертизи шкільних підручників з «Основ здоров’я». Ludmila Rizdvaheckay (Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти) розповіла про власний досвід навчання викладачів основ здоров’я інтерактивним методам роботи з учнями в рамках апробації Посібника «Репродуктивне здоров’я та відповідальна поведінка учнівської молоді», розробленого у 2017 році спеціалістами БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї».

Тетяна Воронцова (НПУ імені М.П. Драгоманова) представила он-лайн курс «Основи здоров’язбережної компетентності», що має компонент статевого виховання. Владлена Володимирівна Концевич, завідувач Клініки дружньої до молоді у м Суми поділилася досвідом впровадження програми «Дорослішай на здоров’я» на базі КДМ. Vitaliy Golovatyy (Український фонд “Благополуччя дітей”) розповів про впровадження «Програми 15». Tetiana Slobodian та Ірина Скорбун (БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї») розповіли про Програму «7 кроків назустріч» по роботі з батьками та освітні програми для дітей та молоді з особливими освітніми потребами.

Під час загального обговорення, учасники Круглого столу погодилися, що за результатами заходу важливо скласти резолюцію та поширити її серед відповідних організацій, що працюють у сфері освіти та інформування щодо сексуальних та репродуктивних здоров’я та прав в Україні.