16 березня 2017 року відбулася підсумкова конференція Проекту USAID «Репродуктивне здоров’я в Україні»

16 березня 2017 р. на базі готелю «Експрес» відбулася фінальна конференція проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Репродуктивне здоров’я в Україні», який виконує БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї». Метою заходу було підвести підсумки діяльності Проекту за двома його основними напрямками: вдосконалення нормативно-правового середовища з метою сприяння успішній реалізації програм у сфері репродуктивного здоров’я та планування сім’ї, та підтримка діяльності Всеукраїнської Коаліції з РЗ/ПС з метою популяризації та адвокації питань РЗ/ПС.

З привітальними словами до учасників звернулися Галина Майструк, Голова правління Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї», Джері Дайбл, керівник Офісу програм з охорони здоров’я Агентства США з Міжнародного Розвитку / USAID, а від імені Міністерства охорони здоров’я України присутніх привітала Наталія Боднарук, Начальник Управління медичної допомоги матерям і дітям Медичного департаменту МОЗ України. Пані Боднарук також поділилася із присутніми новиною, що напередодні конференції виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун підписала Концепцію нової Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період 2017- 2021 рр.

Про досягнення та складні питання щодо збереження репродуктивного здоров’я, пріоритети державної політики та перспективи розвитку галузі в умовах реформування системи охорони здоров’я у своїй промові говорив В’ячеслав Камінський, Головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Акушерство і гінекологія», завідувач кафедри акушерства і гінекології та репродуктології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, член-кореспондент НАМН України. У свою чергу, Галина Майструк розповіла присутнім про внесок Проекту у формування державної стратегії в галузі репродуктивного здоров’я та планування сім’ї, зокрема, щодо розробки концепції та прийняття Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період 2017- 2021 рр.

Продовжився захід короткими виступами національних та регіональних експертів, а також врученням подяк за їх внесок у реалізацію Проекту, зокрема в контексті аналізу результатів попередньої національної програми з репродуктивного здоров’я, та розробки стратегії та плану дій нової програми.

Окрема заслуга в адвокації питань РЗ на рівні держави та окремих регіонів належить громадським організаціям, зокрема – членам Всеукраїнської Коаліції з репродуктивного здоров’я та планування сім’ї, що з часу її створення у 2014 році стала справжньою платформою для громадського діалогу та просвітництва. Про це йшлося у промові Олени Панченко, керівника проекту USAID «Репродуктивне здоров’я в Україні». Вона також зазначила, що незважаючи на завершення Проекту, Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» й надалі сприятиме роботі Коаліції, в тому числі з метою подальшої адвокації затвердження Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період 2017- 2021 рр., а також моніторингу її реалізації на національному та місцевому рівнях. Про вплив Проекту на діяльність Коаліції, досвід ефективної взаємодії між її учасниками, а також про те, як ця діяльність сприяла приверненню уваги осіб, що приймають рішення щодо РЗ/ПС у регіонах, розповіли керівники НУО – членів Коаліції, після чого відбулось відзначення подяками активних учасників Всеукраїнської Коаліції з РЗ/ПС.

Напрацювання щодо репродуктивного здоров’я та репродуктивних прав людей з інвалідністю за підтримки Проекту презентували присутнім Ірина Скорбун, менеджер з моніторингу та оцінки проекту USAID «Репродуктивне здоров’я в Україні», Юлія Клепець, представниця ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень», та Венера Шевченко, президент ГО «ДАСИД». Зокрема, були презентовані навчальний курс з питань сексуального та репродуктивного здоров’я і прав для молоді з інтелектуальними порушеннями «Право на любов», та методичний комплект навчального курсу «Статеве виховання дітей із інтелектуальною недостатністю».

Під час конференції також відбулось нагородження представників ЗМІ за підсумками конкурсу журналістських матеріалів на тему репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. Наприкінці зустрічі пройшли Загальні збори учасників Всеукраїнської Коаліції з РЗ/ПС. Завдяки модерації Олени Микитась, члени Коаліції обговорили подальші плани її діяльності та намітили конкретні кроки щодо підтримки прийняття Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період 2017-2021 рр.