28-29 травня в Києві відбулася Національна конференція з неінфекційних захворювань: досягнення та подальші пріоритети країни.

28-29 травня в Києві відбулася Національна конференція з неінфекційних захворювань: досягнення та подальші пріоритети країни. Освітній компонент проекту МОЗ-ВООЗ «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» реалізується Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки Швейцарської Агенції розвитку і співробітництва.

На Конференції обговорювалося партнерство між Міністерством освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України, школою та батьками, співпраця освітян і медичних працівників.

Сесію «Заходи з профілактики НІЗ та зміцнення здоров’я в закладах загальної середньої освіти» модерували Юріїй Кононенко, Мартін Вебер та Галина Майструк. Під час сесії розглядалися питання загально-шкільного підходу для ефективного запобігання неінфекційним захворюванням, роль шкільної політики охорони здоров’я та шкільних медичних працівників щодо запобігання (НІЗ) та зміцнення здоров’я.

Тетяна Бондар (Український інститут соціальних досліджень імені Яременка) представила дані опитування щодо способу життя підлітків, який впливає на розвиток неінфекційних захворювань за 2018 рік, Олег Шевчун (Красноградський багатопрофільний ліцей) розповів про досвід впровадження Індексу Здоров’я Школи, а Євген Клопотенко (Національний експерт із харчування) висвітлив питання харчування дітей в школах.