Адвокація права ВІЛ-позитивних жінок на доступ до сервісів з РЗ/ПС

1 березня поточного року Благодійна організація «Позитивні жінки» за підтримки Всеукраїнської Мережі ЛЖВ розпочала діяльність за проектом «Розбудова спроможності жінок, які живуть з ВІЛ». Проект передбачає підтримку представниць з 10 регіонів України з метою розвитку жіночого лідерства та спроможності впливати на політики та стратегії, від яких залежать здоров’я, благополуччя та життя ВІЛ-позитивних жінок. Географія проекту: Донецька, Дніпропетровська, Луганська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Черкаська, Чернігівська області та місто Київ.

Серед іншого, задачами проекту є:

  • Здійснення адвокації щодо забезпечення доступу до послуг зі штучного запліднення для жінок, які живуть з ВІЛ.
  • Реалізація адвокаційних заходів для запобігання стигми та дискримінації жінок, які живуть з ВІЛ, в тому числі з метою включення наступних послуг для ВІЛ-позитивних жінок до гарантованого державою пакету: цитологія; мамографія; доступ до всіх видів контрацепції та переривання вагітності; допоміжні репродуктивні технології, зокрема екстракорпоральне запліднення; замісна гормональна терапія для ВІЛ-позитивних жінок 45+; профілактика вертикальної трансмісії ВІЛ відповідно до останніх протоколів ВООЗ.

Зміни, спрямовані на покращення доступу ВІЛ-позитивних жінок до послуг з РЗ/ПС, планується досягти через внесення пропозицій до Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2019-2023 роки, а також шляхом внесення змін до нормативних актів на регіональних та національному рівнях. Проект, що фінансується за кошти Глобального Фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, триватиме до 31 грудня 2018р.