Бути готовими надавати кваліфіковану допомогу та підтримку постраждалим від ґендерно зумовленого насильства медичні працівники мають завжди, а особливо в часи війни.

Адже як показує досвід України з початку повномасштабного вторгнення росії, сексуальне насильство використовується як ще один інструмент ворога завдати шкоду населенню, придушити спротив і демотивувати армію.У вересні БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» провів 5-денний тренінг «Організація та надання медичних та психо-соціальних послуг у випадку ґендерно зумовленого насильства».Участь у заході взяли 29 фахівців із Києва та області — завідувачі гінекологічними відділеннями та жіночими консультаціями, лікарі акушери-гінекологи, медичні психологи, сімейні лікарі, медичні сестри.Учасники вивчали питання ґендерно зумовленого насильства комплексно:

✔ медична допомога: діагностика, лікування, профілактичні заходи;

✔ психо-соціальні аспекти;

✔ система перенаправлення для надання комплексної допомоги постраждалим;

✔ правові аспекти, у тому числі насильства під час війни.

Тренінг проходив в інтерактивній формі: усі теоретичні блоки супроводжувалися відпрацюваннями практичних навичок. Це допомогло учасникам ефективніше засвоювати матеріал. Зокрема, це довели результати вхідного і вихідного тестування, адже рівень обізнаності про проблему підвищився до 30% після навчання.Викладачами тренінгу були:

➖ Сергій Велигодський, експерт-консультант із питань розбудови муніципальної системи запобігання та протидії домашньому насильству, тренер з питань запобігання та протидії домаганням у громадських місцях, з ДКТ ВІЛ, з питань соціального супроводу сімей та осіб СЖО, із комунікативних технік зміни моделі поведінки.

➖ Валентина Лук’янець-Шахова, помічниця ректора з гендерних питань, професор кафедри конституційного права та прав людини Національної академії внутрішніх справ України, к.ю.н., доц.

➖ Павло Майструк, викладач школи охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська Академія», к.м.н., доц.

Тренінг організовував БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в межах проєкту «Пом’якшення наслідків сексуального та ґендерно зумовленого насильства серед постраждалих від конфлікту в Україні», що реалізовується в партнерстві та за підтримки Міжнародної федерації планування сім’ї / IPPF та CARE.