Діяльність мережі Клінік, дружніх до молоді

Завдяки роботі фахівців відділення КДМ Дарницького району м. Києва пройшла серія просвітницьких заходів. Зокрема, студентство 1-3 курсів Київського механіко-технологічного коледжу долучилося до участі у тренінгах «Здоровим бути модно», «Емоції в моєму житті», «Насилля у всіх його формах». «Початок статевого життя: за і проти», «Як діяти в ситуації ризику. Профілактика ІПСШ та ВіЛ/СНІДу», а також до інформаційно-просвітницької акції в раках заходів до Всеукраїнського тижня планування сім’ї та збереження РЗ, організованої у співпраці із Центром сім’ї Дарницького району м. Києва. Більше про діяльність цієї КДМ – за посиланням.

Спеціалісти “Клініки, дружньої до молоді” Дніпровського району м. Києва також з нагоди Тижня планування сім‘ї проводили лекції, тренінги, вебінари, індивідуальні консультації, спрямовані на інформування населення району з питань здоров’я, ІПСШ, планування сім’ї та відповідального батьківства. Більше про діяльність цієї КДМ – тут.

Спеціаліст_ки відділення “Клініка, дружня до молоді” КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» (м. Суми) 15 травня до Дня пам’яті людей, що померли від СНІДу, спілкувалися із ліцеїстами Державного ліцею-інтернату «Кадетський корпус» імені І.Г.Харитоненка. Говорили про проблему ВІЛ/СНІДу, профілактику та антиретровірусну терапію, тестування на ВІЛ, важливість збереження здоров’я, а також про принципи роботи КДМ. Окрім того, ліцеїстам продемонстрували документальний фільм з метою формування толерантності щодо ВІЛ-позитивних людей, та запропонували їм написати на символічному квілті слова підтримки підліткам та молоді, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІДу. Молодь також отримала тематичні інформаційні матеріали, надані БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї». Детально про ці та інші заходи Сумської КДМ – тут.

Команда КДМ міста Шостка протягом квітня-травня поточного року провела цикл тренінгів для підлітків групи ризику, вихованців центру соціально-психологічної реабілітації дітей (неповнолітні умовно засуджені за скоєні злочини, соціально дезадаптовані діти, діти, чиї батьки відбувають покарання в місцях позбавлення волі). Теми тренінгів: профілактика тютюнопаління, наркозалежності, алкоголізму, профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом та ВІЛ, ранньої вагітності. Під час тренінгів  поширювалися буклети відповідної тематики та презервативи, надані МБО «Альянс громадського здоров’я».

15 травня спеціалісти Кабінету медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» Уманської дитячої міської лікарні провели для студентства факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету ім.П.Тичини лекцію «Репродуктивне здоров`я». Молодь дізналася про специфіку роботи відділення КДМ, важливість збереження репродуктивного здоров`я, небезпеку, яку несуть хвороби, що передаються статевим шляхом, та про спільну відповідальність щодо використання контрацепції у парі.