Діяльність мережі Клінік, дружніх до молоді

4 квітня, напередодні Всесвітнього дня здоров’я, фахівці відділення «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4 м. Миколаєва розповідали про здоровий спосіб життя як підліткам та молоді, так і їх батькам. Дівчата дізнавалися про збереження здоров‘я, профілактику жіночих хвороб та ВІЛ від Наталії Пронь, лікаря акушер-гінеколога, та акушерки Клініки Наталії Дячук. А хлопці, після перегляду тематичного відео, спілкувалися про чоловіче здоров‘я з Олександром Колянчиковим, лікарем-урологом КДМ. Пізніше про збереження психічного здоров‘я розповіла молоді Антоніна Шурбіна, практичний психолог Клініки. Батьки ж активно спілкувалися з лікарями, отримували практичні поради фахівців, а психолог закладу провела для них практичне заняття із застосуванням елементів піскової терапії. Пізніше, 6 квітня у Миколаївському державному коледжі економіки та харчових технологій був організований та проведений цикл профілактичних заходів для студентів/-ок, а бажаючі мали змогу пройти добровільне консультування та тестування на ВІЛ методом швидких тестів. Більше про заходи – тут.


Клініка, дружня до молоді КЗ «Херсонська клінічна лікарня ім. Є.Є.Карабелеша» (м. Херсон) з нагоди Дня здоров’я організувала інформаційний марафон: протягом тижня лікарі та психолог проводили для підлітків та молоді інтерактивні лекції про репродуктивне здоров’я, профілактику ІПСШ та ВІЛ, здоровий спосіб життя, говорили про почуття та стосунки у підлітковому віці, а ще – пропонували до перегляду мотиваційні ролики. Окрім того, охочі мали змогу пройти обстеження на ВІЛ швидкими тестами. Спільно з Центральною міською бібліотекою ім.Л.Українки була організована дискусія «Відкритий мікрофон: закоханість та сексуальні відносини у підлітковому віці». А 25-27 квітня Херсонська КДМ спільно із партнерами провела VII-й фестиваль «Молодь обирає здоров’я». В рамках фестивалю були зустрічі з лікарями, тренінг, вулична акція, міні-квест, флешмоб, тематичний концерт та інші заходи. У травні, з нагоди Міжнародного дня матері та Дня сім’ї, КДМ також провела лекції, тренінги та міні-квест задля підвищення обізнаності підлітків з питань РЗ і відповідального батьківства. Більше інформації та фото зі заходів тут та на сайті Клініки.

15 травня молодь Києва, а 19 травня – студент(к)и Київського медичного університету мали нагоду поспілкуватися з фахівцями відділення «Клініка, дружня до молоді» Дарницького району м. Києва, та отримати відповіді на свої запитання щодо репродуктивного здоров’я. Бажаючі пройшли тестування на ВІЛ та були приємно вражені, що це швидко, просто і безкоштовно. Більше інформації та фото – тут.

Рівненська КДМ, що функціонує на базі Рівненської обласної дитячої лікарні, 18 травня долучилася до проведення акції із вшанування пам’яті померлих від СНІДу, що мала місце на Майдані Незалежності міста. Під час акції містяни тестувалися на ВІЛ швидкими тестами у мобільній амбулаторії, отримували консультації лікаря-інфекціоніста та психолога, брали презервативи та брошури з інформацією про профілактику ВІЛ/СНІДу. Захід був організований Рівненським обласним благодійним фондом «Наше Майбутнє» спільно з Обласним центром профілактики та боротьби зі СНІДом та Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області.

Спеціаліст(к)и КДМ м. Коростень, що на Житомирщині, організували у двох навчальних закладах міста (ЗОШ № 3 та НВК №12) бесіди, круглі столи, тренінги, відео-лекторії, провели акції «Збереження репродуктивного здоров’я», «Контрацепція», «Планування сім’ї», «Вагітність і аборт», «Впевненими кроками до батьківства». Волонтер(к)и КДМ проводили опитування та поширювали інформаційні буклети про репродуктивне здоров’я, правила особистої гігієни, здоровий спосіб життя, планування сім’ї, профілактику ВІЛ/СНІД.

У квітні-травні спеціаліст(к)и КДМ міста Шостка та волонтер(к)и Молодіжної дорадчої ради при міському голові провели цикл тренінгів для підлітків групи ризику: учнів школи-інтернату для дітей з неблагополучних, малозабезпечених, а також з родин, які опинилися в складних життєвих обставинах, вихованців центру соціально-психологічної реабілітації дітей (неповнолітні умовно засуджені за скоєні злочини, соціально дезадаптовані діти, діти, чиї батьки відбувають покарання в місцях позбавлення волі). Загальна мета тренінгів – збереження репродуктивного здоров’я, профілактика ВІЛ/СНІД та формування відповідальної поведінки щодо власного здоров’я.
15-16 травня для учнівської та студентської молоді міста провели акцію до Дня пам’яті померлих від СНІДу. Усі учасники/-ці заходу отримали інформацію про ВІЛ, змогли з’ясувати свій рівень ризику інфікування, безкоштовно та анонімно пройти експрес-тестування на ВІЛ, взяли інформаційні матеріали. А під час акції «Майбутнє варто планувати» (25 травня) молоді розповіли про репродуктивне здоров’я, методи планування сім’ї, профілактику інфекцій, що передаються статевим шляхом та ВІЛ. Бажаючі мали можливість обстежитись на ВІЛ за допомогою швидких тестів.