Фонд продовжує навчання медичних працівників Одещини за підтримки UNFPA

Благодійний Фонд продовжив проведення тренінгів для лікарів первинної ланки надання медико-санітарної допомоги, акушерів-гінекологів та медичних сестер південного регіону України.

Так, 24 лікаря Одещини взяли участь в навчанні на тему «Підвищення спроможності медичних працівників в наданні послуг з репродуктивного здоров’я у випадках ґендерного насильства», що з успіхом пройшло в м. Одеса з 14 по 17 листопада за підтримки Фонду народонаселення ООН.

Захід відбувся в рамках проекту, що Фонд реалізує з 2015 р. і має на меті надання гуманітарної підтримки населенню в умовах збройного конфлікту на сході України, попередження та подолання ґендерно-обумовленого насильства та забезпечення доступу найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків до послуг з охорони репродуктивного здоров’я.

В рамках навчального заходу, проведеного провідними національними тренерами з питань збереження репродуктивного здоров’я – Оксаною Бабенко, к.м.н., лікарем акушером-гінекологом вищої категорії, та Оленою Голоцван, к.м.н., лікарем-психотерапевтом вищої категорії, учасники отримали як теоретичну, так і практичну інформацію щодо таких важливих медичних та психо-соціальних аспектів ґендерного насильства, як роль і повноваження медичних працівників в наданні допомоги постраждалим від гендерного насильства, діагностика пацієнта, надання практичної допомоги при сексуальному насильстві та документальне оформлення таких випадків. Серед іншого, учасники тренінгу ознайомились з сучасними методами контрацепції та практичними аспектами консультування з приводу невідкладної контрацепції, а також впливом насильства на стан здоров’я жінки та механізмом формування дістресу у разі гендерного насильства

Протягом 3-го дня тренінгу під керівництвом тренерів учасники відпрацьовували практичні навички  ефективного консультування постраждалих від гендерного насильства, практикували моделі зміни поведінки та схеми прийняття рішень в контексті профілактики насильства.

Наступний цикл подібних навчань пройде в останній тиждень листопада та на початку грудня в Херсоні.