Фонд продовжує працювати у напрямі покращення доступу до якісних медичних послуг осіб, постраждалих від сексуального та гендерно зумовленого насильства.

Наразі це можливо в межах проєкту «Пом’якшення наслідків сексуального та гендерно зумовленого насильства серед постраждалих від конфлікту в Україні», що втілюється Фондом у співпраці із національними та регіональними партнерами, за підтримки Міжнародної федерації планування сім’ї / IPPF та @CARE (https://cutt.ly/bZEDBN5)

Мета проєкту – надати підтримку постраждалим від сексуального та гендерно зумовленого насильства шляхом розширення доступу до медичних та психосоціальних послуг.

Основні напрями:

1) Оцінка ризиків закладів охорони здоров’я, залучених до проєкту, наявність системи їх запобігання та належного реагування у випадку настання ризиків.

2) Базова оцінка потреб закладів охорони здоров’я, залучених до проєкту.

3) Тренінги для медичних працівників щодо надання медичних послуг та послуг із перенаправлення постраждалим від сексуального та гендерно обумовленого насильства.

4) Закупівля та передача залученим закладам охорони здоров’я медичних препаратів, з числа тих, закупівля яких передбачена проектом.

5) Моніторинг та оцінка результатів впровадження проєкту у закладах охорони здоров’я щодо надання послуг зі збереження сексуального та репродуктивного здоров’я та зниження негативних наслідків від сексуального та гендерно зумовленого насильства.

До участі у проєкті долучилися по три заклади охорони здоров’я у 4 областях України – Кіровоградській, Київській, Полтавські та Одеській.

Тривалість проєкту: травень 2022 року – березень 2023 року.