Фонд продовжив представлення результатів проекту за підтримки Фонду «Відродження» в Івано-Франківську

7 грудня 2017 р. в Івано-Франківську Благодійний Фонд продовжив представлення та розповсюдження досвіду й результатів реалізації проекту «Захист сексуальних та репродуктивних прав людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень», що Фонд виконує у співпраці з Всеукраїнською НУО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Презентація результатів проекту відбулась в рамках засідання круглого столу на тему «Право на любов: можливості для реалізації сексуальних та репродуктивних прав осіб з інтелектуальними порушеннями в Україні», що пройшов на базі Івано-Франківського прес-клубу реформ за активного сприяння Коломийського благодійного фонду підтримки осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «КРОКуСВІТ».

Захід було організовано у форматі прес-конференції з подальшим експертним обговоренням означених питань аби привернути увагу влади західного регіону України, представників місцевої громади та засобів масової інформації до можливостей та стану забезпечення й реалізації репродуктивних прав людей з інтелектуальною недостатністю (ІН).
Так на початку засідання керівники проекту від Благодійного Фонду та ВГО Коаліція представили учасникам ключові результати проекту, зокрема, підсумки моніторингу дотримання сексуальних і репродуктивних прав осіб з ІН у закладах реабілітації та соціальних послуг, а також результати впровадження навчального компоненту проекту та покращення доступу до інформації з питань сексуального і репродуктивного здоров’я та прав для людей з інтелектуальними порушеннями (ІП).

Натомість, місцеві фахівці поділились практичним досвідом західного регіону у забезпеченні та дотриманні сексуальних і репродуктивних прав осіб з інтелектуальною недостатністю та пов’язаними з цим викликами в умовах децентралізації, а також прикладами ефективної взаємодії місцевої влади і громадськості у сфері доступу людей з ІП до послуг з РЗ.
Окрім того, місцеві партнери Фонду розповіли про успішний досвід реалізації завдань проекту, зокрема, про особливості проведення моніторингу та впровадження навчального компоненту у спеціальних закладах Львівської та Івано-Франківської областей.