Фонд розпочав серію регіональних круглих столів з представлення результатів проекту за підтримки Фонду «Відродження»

16 листопада 2017 р. в Чернігові відбулось засідання круглого столу на тему «Право на любов: можливості  для реалізації сексуальних та репродуктивних прав осіб з інтелектуальними порушеннями в Україні».

Цим заходом Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» у співпраці з Всеукраїнською НУО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» розпочав серію регіональних засідань з метою представлення напрацювань спільного проекту «Захист сексуальних та репродуктивних прав людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Захід пройшов у форматі прес-конференції з подальшим експертним обговоренням означених питань аби привернути увагувлади Чернігівщини, представників місцевої громади та засобів масової інформації до можливостей та стану забезпечення й реалізації репродуктивних прав людей з інтелектуальною недостатністю (ІН). Так на початку засідання керівники проекту від Благодійного Фонду та ВГО Коаліція представили учасникам ключові результати проекту, зокрема, підсумки моніторингу дотримання сексуальних і репродуктивних прав осіб з ІН у закладах реабілітації та соціальних послуг, а також результати впровадження навчального компоненту проекту та покращення доступу до інформації з питань сексуального і репродуктивного здоров’я та прав для людей з інтелектуальними порушеннями (ІП).Натомість, місцеві фахівці ознайомили учасників засідання з практичним досвідом Чернігівщини у забезпеченні та дотриманні сексуальних і репродуктивних прав осіб з інтелектуальною недостатністю та пов’язаними з цим викликами в умовах децентралізації, а також прикладами ефективної взаємодії місцевої влади і громадськості у сфері доступу людей з ІП до послуг з РЗ. Окрім того, місцеві партнери Фонду поділились успішним досвідом реалізації завдань проекту, зокрема, особливостями проведення моніторингу та впровадження навчального компоненту у спеціальних закладах Чернігова та Чернігівської області.