Фонд успішно завершив 1-ий етап виконання проекту ВООЗ

Наприкінці червня 2017 р. було підведено підсумки реалізації 1-го етапу освітнього компоненту проекту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні». Ключовими завданнями проекту, що Благодійний Фонд виконує з серпня 2016 р., є розробка і впровадження всеохоплюючої та ефективної програми зміцнення здоров’я в школах, апробованої в окремих пілотних закладах Львівської, Івано-Франківської, Вінницької, Полтавської, Дніпропетровської, Харківської областей та міста Києва.

Презентація результатів діяльності проекту відбулась під час річної підсумкової конференції його освітнього компоненту, яка пройшла 29-30 червня 2017 р. у приміщенні Великого конференц-залу НАНУ з метою представлення досягнень за рік роботи проекту, а також задля розробки та узгодження головних завдань та плану дій на наступному етапі проекту.

Програмою конференції було передбачено чотири основні тематичні сесії, за якими і відбулось представлення напрацювань проекту та розгорнулась активна дискусія, зокрема:

  1. Політика навчального закладу для збереження та зміцнення здоров’я учнів
  2. Навчання здоров’ю через розвиток життєвих навичок
  3. Забезпечення здоров’я зберігаючого середовища у загальноосвітніх навчальних закладах
  4. Робота шкільної медичної служби

В ході конференції експерти Благодійного Фонду представили учасникам наступні напрацювання проекту:

  • «Індекс здоров’я школи» – результати оцінки здоров’язберігаючого середовища у пілотних школах;
  • результати впровадження планів вдосконалення пілотних загальноосвітніх закладів, розроблених в рамках проекту;
  • інформаційні матеріали з попередження неінфекційних захворювань для учнів та їхніх батьків;
  • тренінгову програму для шкільних медичних сестер з профілактики неінфекційних захворювань (алгоритми дій для первинної профілактичної роботи, чинники ризику неінфекційних захворювань; супровід учнів з хронічними захворюваннями) та результати апробації цього навчального курсу.

Другий день конференції було присвячено роботі в групах, за результатами якої було визначено пріоритети в подальшій діяльності проекту у наступній його фазі.

Загальна кількість учасників Конференції склала понад 70 осіб, серед яких – керівництво Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти та науки, Всесвітньої організації охорони здоров’я, від донорів – заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні, інших міжнародних організацій, а також представники партнерських організацій, пілотних закладів проекту з Вінницької, Харківської, Львівської, Івано-Франківської, Полтавської областей та м. Києва.