Фонд успішно завершив серію навчань медичних працівників в південному регіоні України

Благодійний Фонд завершив проведення серії тренінгів для лікарів первинної ланки надання медико-санітарної допомоги, акушерів-гінекологів та медичних сестер південного регіону України.
Так, 2 заключних тренінга на тему «Підвищення спроможності медичних працівників в наданні послуг з репродуктивного здоров’я у випадках ґендерного насильства» відбулись на тому тижні (27-29 листопада, з 30 листопада по 2 грудня) в Херсоні за підтримки Фонду народонаселення ООН..
Навчальні заходи, учасниками яких стали близько 50 лікарів Херсонщини, відбувся в рамках проекту, що Фонд реалізує з 2015 р. і має на меті надання гуманітарної підтримки населенню в умовах збройного конфлікту на сході України, попередження та подолання ґендерно-обумовленого насильства та забезпечення доступу найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків до послуг з охорони репродуктивного здоров’я.
Традиційно тематичні навчання проводили провідні національні тренери з питань збереження репродуктивного здоров’я – Оксана Бабенко, к.м.н., лікар акушер-гінеколог вищої категорії, та Олена Голоцван, к.м.н., лікар-психотерапевт вищої категорії, які надали учасникам тренінгів як теоретичну, так і практичну інформацію щодо таких важливих медичних та психо-соціальних аспектів ґендерного насильства, як роль і повноваження медичних працівників в наданні допомоги постраждалим від гендерного насильства, діагностика пацієнта, надання практичної допомоги при сексуальному насильстві та документальне оформлення таких випадків.
В ході навчань учасники ознайомились з сучасними методами контрацепції та практичними аспектами консультування з приводу невідкладної контрацепції, а також впливом насильства на стан здоров’я жінки та механізмом формування дістресу у разі гендерного насильства.