Інформаційна кампанія в регіонах до Дня Контрацепції – 2017

Учасники Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї приєднались до Всеукраїнської інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього Дня Контрацепції 2017 року.

26 вересня в Україні традиційно відзначався Всесвітній День контрацепції. З цієї нагоди Благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» вже вкотре ініціював проведення тематичної інформаційної кампанії під егідою Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування сім’ї та за активної участі її учасників та їх партнерів.

Цьогоріч, 18 НУО – членів Коаліції долучились до інформаційно-просвітницької кампанії, яка з успіхом та широким розголосом пройшла у Києві, Дніпрі, Львові, Сумах, Чернівцях, Ужгороді, Херсоні, Житомирі та Чернігові. Заходи до Дня контрацепції відбулись також у Новомосковську Дніпропетровської області, Голій Пристані та інших містах і селищах Херсонської області, а також у Бердичеві Житомирської області та Кропивницькому.

Учасники Коаліції у співпраці та за підтримки місцевих партнерів – державних установ та громадських організацій, проводили різноманітні просвітницькі заходи відповідно до складених та узгоджених планів, а також наявних можливостей та ресурсів. Благодійний Фонд традиційно надав тематичні інформаційні матеріали, розроблені експертами Фонду, які були поширені серед учасників публічних заходів в регіонах. Більше інформації на сторінці Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї у Facebook

Зокрема, активно до Дня контрацепції долучилися наступні організації:

Фахівці Бердичівської міської громадської молодіжної організації «Молодь обирає життя» (м. Бердичів, Житомирська область) провели серію тематичних навчальних заходів для представників місцевої громади.

Так у співпраці з бібліотекарями Семенівської об’єднаної територіальної громади Бердичівського району було успішно проведено семінар з питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї для сільських бібліотекарів, а наступний подібний захід відбувся у Хажинській бібліотеці для молоді 15-20 років. Зокрема, під час тренінгів йшлося про міфи та факти про контрацепцію, профілактику ІПСШ та ВІЛ/СНІД, безпечну поведінку, необхідність звернень до лікаря в разі потреби, а також відповідальність у стосунках тощо.

Пізніше на базі бібліотеки села Закутинці Житомирської області фахівці ГО «Молодь обирає життя» працювали з представниками дорослого населення і поінформували їх на тему актуальних питань РЗ/ПС.

Не обминув Всесвітній День Контрацепції – 2017 і підлітків молодіжного центру «М-Формація» – постійного партнера молодіжної НУО, фахівці якої провели інформаційні зустрічі та жваво обговорили з місцевою молоддю теми дружби і кохання, торкнулися питань профілактики непланованої вагітності та необхідності використання сучасних методів контрацепції.

Активісти Голопристанського РБФ «Свята Ольга» (м. Гола Пристань, Херсонська обл.) спільно з медичними працівниками району провели серію інформаційно-просвітницьких заходів до Всесвітнього дня контрацепції – 2017. Так в районній бібліотеці було оформлено книжкову полицю з тематичними матеріалами, а в Голопристанській спеціалізованій школі фахівці Фонду провели з молоддю виховні години та дискусії на тему збереження репродуктивного здоров’я та профілактики наслідків ранніх статевих стосунків.

Окрім того, в місті було проведено масштабну інформаційно-просвітницьку акцію «Збережи репродуктивне здоров’я – використовуй знання про контрацепцію», під час якої фахівці Фонду провели консультації з питань використання контрацепції, сучасного підходу до планування сім’ї, важливості збереження репродуктивного здоров’я обох сексуальних партнерів. В ці дні в Кабінеті планування сім’ї районної поліклініки та кабінеті гінеколога/андролога на базі санаторія «Гопри» пройшли дні відкритих дверей з наданням індивідуальних консультацій щодо підбору сучасних методів контрацепції, ведення безпечного статевого життя, профілактики небажаної вагітності та попередження зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом. Усі заходи пройшли під егідою Всеукраїнської Коаліції з репродуктивного здоров’я і планування сім’ї та за підтримки БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї». Більше інформації за посиланням http://gopri-rda.gov.ua/ua/news/

До Всесвітнього Дня Контрацепції фахівці Новомосковської районної громадської організації «Центр підтримки сім*ї» (м.Новомосковськ, Дніпропетровська область) провели для учнівської молоді просвітницькі заходи з актуальних питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. Зокрема, заходи пройшли на базі Новомосковського аграрного коледжу, Перещепинського ліцею №92, Новомосковського молодіжного центру та Західно-донбаського коледжу в місті Павлоград, під час яких юнаки й дівчата змогли отримати інформацію про збереження репродуктивного здоров’я та ознайомилися з особливостями використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи незапланованій вагітності та абортам. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи та розповсюдження тематичних інформаційних матеріалів та буклетів на місцях викликало у молоді неабиякий інтерес та зацікавленість в інших формах отримання інформації з актуальних питань РЗ/ПС. До проведення тематичних консультацій також активно долучились місцеві медичні та соціальні працівники.

Фахівці Центру ресоціалізації «Новая Я» з міста Дніпро, що є місцевим осередком Благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і надійним партнером Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї, активно долучились до проведення інформаційно-просвітницької кампанії в рамках Дня Контрацепції -2017.

Так, в приміщенні центру відбулось цікаве спілкування з жінками на тему контрацепції, їх відповідальності за своє репродуктивне здоров’я, обговорення існуючих «міфів» про контрацепцію, а також фізіологічних і особливо психологічних наслідків переривання вагітності. Тема виявилася настільки цікавою та актуальною для жінок, що вони висловили зацікавленість у проведенні серії зустрічей з актуальних питань РЗ/ПС найближчим часом.

Пізніше подібні консультаційні зустрічі були організовані на базі ВПУ №17 для студентської молоді – для груп дівчат та окремо для хлопців. Фахівці Центру вчили молодих дівчат користуватися презервативами, розмовляли про те, як дівчині не соромитися та вміти наполягати під час романтичної ночі на використанні хлопцем презервативу. В ході зустрічі дівчата дізнались про сучасні методи контрацепції, а також існування простих програм, які можна легко встановити в мобільний телефон і які нагадають дівчині, коли саме в неї «небезпечний період», а за потреби допоможуть відслідкувати її календарний графік.

Також тренерам Фонду вдалося провести дуже цікаві та дінамічні тематичні заняття для хлопців того ж учбового закладу, в ході яких вони дізналися багато цікавого про збереження репродуктивного здоров’я, безпечну поведінку, методи контрацепції та виважені підходи до їх вибору та застосування. Учасники зустрічі задавали чимало запитань, які, зокрема, стосувалися міфів про методи контрацепції, джерел отримання достовірної інформації тощо Наприкінці зустрічей як дівчата, так і хлопці охоче розібрали інформаційні матеріали про методи контрацепції та існуючі тематичні он-лайн ресурси, розроблені БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї». Також фахівці Центру ресоціалізації «Новая Я» стали учасниками тематичного ефіру в рамках телевізійної програми на 51 міському телеканалі м. Дніпро.

Більше про заходи дізнайтесь за посиланнями:

www.youtube.com/watch?v=YnWQKx7dsM0

www.youtube.com/watch?v=v4aKtGe9MKY&feature=youtu.be

www.youtube.com/watch?v=-9EWPGZX0UU&feature=youtu.be

Команда благодійного фонду «Нехай твоє серце б’ється» (м. Житомир), місцевий осередок Благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і активний партнер Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї, ініціювала та провела в центрі Житомира серію інформаційних та мобілізаційних заходів з нагоди Всесвітнього Дня Контрацепції – 2017 та в рамках Дня міста.

Під час вуличної акції на Михайлівській активісти та волонтери Фонду провели тематичне соцопитування молоді, а також жваво поспілкувались із житомирянами на тему безпечного кохання, профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом, необхідності тестування на ВІЛ, використання сучасних засобів контрацепції та багато інших актуальних питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. За результатами акції та відгуками її учасників захід виявився дуже насиченим і ефективним.

Більше про акцію http://informatorzt.info/news/news_1650

Фахівці ГО «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив» (м. Київ) розпочали серію заходів до Дня Контрацепції проведенням на базі Клініки, дружньої до молоді / КДМ та Київського професійного будівельного ліцею 2 тренінгів для студентської молоді на тему «Міфи та факти про способи запобігання вагітності» та «Відповідальна поведінка запорука здорового майбутнього».

А 26 вересня у День контрацепції активісти Центру у співпраці з фахівцями КДМ та Центру сім’ї Дарницького району організували просвітницьку вуличну акцію «Кохання без ризиків», під час якої всі бажаючі отримали консультації з актуальних питань РЗ/ПС. Також за принципом «рівний рівному» студентки-волонтерки охоче спілкувалися з молоддю, ділилися інформаційними буклетами та знаннями, отриманими під час участі у зазначених вище тренінгах. В рамках акції інформацію щодо методів контрацепції, тематичні інформаційні матеріали, буклети, презервативи та тести на вагітність отримали не тільки молодь, а й молоді батьки.

Також протягом тижня у Центральній районній бібліотеці працювала інформаційна виставка спеціалізованої літератури зі збереження репродуктивного здоров’я та методів контрацепції. Виставка мала на меті привернути увагу відвідувачів до проблем, які виникають унаслідок недостатнього статевого виховання і зневаги до засобів контрацепції, а також максимально підвищити обізнаність населення про методи контрацепції та дати молодим людям можливість самостійно приймати поінформовані, виважені рішення щодо питань сексуального та репродуктивного здоров’я, запобігання незапланованих вагітностей. Інформаційна виставка містила також контактну інформацію, за якою всі охочі мають можливість отримати додаткову інформацію, кваліфіковану допомогу та консультацію спеціалістів.

Представниці Новоукраїнської районної громадської організації «Прес-клуб реформ» у партнерстві з НРГО «Турбота» (м. Кропивницький) з нагоди Всесвітнього дня контрацепції ініціювали та провели у місті Кропивницький два заходи: просвітницький марафон у Кіровоградському професійному ліцеї сфери послуг та вуличну акцію. Просвітницький марафон мав на меті не лише познайомити учнів ліцею із основними правилами безпечної поведінки та здорового життя, але й мотивувати їх ділитися цими знаннями із друзями. Інформацію вони отримали від тренерки Ольги Гріднєвої, а інформаційні матеріали – від Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї». Кілька найактивніших учениць ліцею виступили як волонтерки під час вуличної акції: розповсюджували буклети та листівки з порадами щодо здорового життя, контактною інформацією Всеукраїнської інформаційної телефонної лінії з питань репродуктивного здоров’я і планування сім’ї та корисними ресурсами в мережі Інтернет. А ще проводили експрес-вікторини для всіх бажаючих.

Активісти Кіровоградської обласної інформаційної служби з актуальних питань жіноцтва (ОЖІС) (м. Кропивницький) у співпраці з місцевими партнерами з нагоди Всесвітнього Дня контрацепції успішно провели просвітницькі заходи, під час яких молоді кропивничани ознайомилися з інформацією про сучасні та ефективні засоби контрацепції як альтернативу непланованої вагітності та абортів. Інформаційна акція пройшла на базі Кіровоградської обласної бібліотеки ім. Д.Чижевського, а виставка інформаційних матеріалів продовжила свою роботу ще протягом кількох тижнів. Тож усі охочі змогли скористатися буклетами та тематичними інформаційними матеріалами, наданими Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї». Крім того, громадська організація «Обласний жіночий інформаційний центр» у співпраці з ГО «Новоукраїнська районна громадська організація “Інформаційно-освітній центр дозвілевий “Духовність” сприяли поширенню тематичної інформації і серед жителів м. Новоукраїнка Кіровоградської області під час просвітницьких тематичних заходів.

Фахівці Обласного благодійного фонду «Повернення до життя» (м. Кропивницький) спільно з Всеукраїнською коаліцією з репродуктивного здоров’я та планування сім’ї до Дня контрацепції організували в м. Кропивницький інформаційно-просвітницьку акцію під гаслом «Захисти себе, а ми навчимо як!». В рамках акції для студентської молоді було проведено серію профілактичних тренінгів з питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї за участю медичних фахівців, спеціалістів і волонтерів Фонду та Клініки, дружньої до молоді. Під час навчань хлопці та дівчата дізналися про сучасні методи запобігання непланованій вагітності, а також профілактики ВІЛ та ІПСШ.

В рамках кампанії «Тиждень контрацепції» активісти Благодійного фонду «САЛЮС» (м. Львів) провели численні бесіди, зустрічі та семінари з представниками уразливих до ВІЛ груп – жінками секс бізнесу та споживачами ін’єкційних наркотиків. Заходи проводилися в мобільній амбулаторії, яка щоденно здійснює маршрути у м. Львові та у районні центри та містечка Львівської області – Червоноград, Соснівка, Стрий, Дрогобич, Борислав, Стебник та інші. До проведення консультацій було залучено 10 соціальних працівників, а також 8 тренерів, які пройшли навчання у Фонді, а зараз виконують функції тренерів за системою «рівний – рівному». Протягом тематичного тижня 132 користувачок проекту отримали консультаційну допомогу фахівців Фонду «САЛЮС», а також інформаційні матеріали за тематикою РЗ/ПС, надані БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї».

Активісти Сумської обласної ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» спільно з волонтерами – студентами 6-го курсу Медичного інституту Сумського Державного Університету провели інформаційно-просвітницьку кампанію у м. Суми. Студентки-медики акцентували увагу сумчан на необхідності профілактики та зміцнення здоров’я, відповідального ставлення та зважених рішень у питаннях здоров’я, зокрема, репродуктивного здоров’я, та у поведінці людини. В рамках акції вони не лише поширювали інформаційні матеріали, але й проводили опитування серед перехожих. Понад 200 сумчан взяли участь у заходах, які, незважаючи на прохолодну погоду, викликали зацікавленість та позитивні емоції у людей.

Активісти та волонтери громадської організації інвалідів-онкохворих «Амазонки Закарпаття» (м. Ужгород) нагадали молоді про Всесвітній День Контрацепції, що має на меті покращити обізнаність про сучасні засоби контрацепції та заохотити молодь робити свідомий вибір щодо власного статевого та репродуктивного здоров’я. Цьогоріч, волонтери відвідали навчальні та освітні заклади області з просвітницькими заходами та розповсюдили тематичні інформаційні матеріали серед учнівської молоді та фахівців ЗОШ № 9,3,5,2, Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кафедри дошкільної, педагогічної та інклюзивної освіти, Природничо-гуманітарного коледжу ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Ужгородського районного методичного кабінету Ужгородської РДА. «Амазонки Закарпаття» також провели тематичну інформаційну кампанію у різних районах Закарпатської області, зокрема, у школах міста Мукачево та Імстичівській ЗОШ на Іршавщині, де працювали не тільки з молоддю, а й з педагогами, які щодня проводять з учнями виховні заходи на теми здорового способу життя, репродуктивних прав, сексуальної просвіти. Саме вчителі можуть знайти підхід до учнів, яким не вистачає уваги батьків та справжніх розмов на тему статевого виховання, і фахово пояснити важливість засобів контрацепції та відповідальності за свої дії у дорослому житті. У такій просвітницькій роботі завжди охоче допомагають лікарі, які проводять роз’яснювальну роботу серед підлітків та часто зустрічаються з батьками дітей, аби сприяти у вирішенні проблем репродуктивного здоров’я.

26 вересня Херсонська громадська організація «ГромадаUA» спільно з «Клінікою дружньою до молоді» Херсонської міської клінічної лікарні ім Є Є Карабелеша», Центром планування сім’ї та репродукції людини, Центром планування сім’ї пологового будинку №1 та Херсонським обласним онкологічним диспансером успішно провели інформаційно-просвітницьку акцію «Плануй своє МАЙБУТНЄ!» у навчальних закладах Херсону. Цей захід, присвячений Всесвітньому дню контрацепції, пройшов за підтримки Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї і мав на меті інформування молоді про можливості та засоби попередження вагітності і захворювань, що передаються статевим шляхом. До участі в акції долучились майже 240 учнів старших класів ЗОШ 32, студентів ДНЗ «Вище професійне комерційне училище» та ДНЗ «Херсонське вище професійне училище ресторанного господарства». Завдяки цікавим презентаціям лікарів та консультаціям психологів, підлітки мали можливість отримати відповіді на важливі питання щодо статевих стосунків та вибору методів контрацепції, а також цікаву і достовірну інформацію, що дозволить їм більш відповідально ставитись до власного здоров’я та свого майбутнього! Планується, що довгостроковим позитивним результатом цієї акції стане подальша плідна співпраця медичних та навчальних закладів у форматі надання молоді консультацій та проведення лекторіїв з актуальних питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.

Більше інформації за посиланнями

www.seaclinic.ks.ua/news/do-vsesvitnogo-dnya-kontratseptsiyi.html znz32.ks.ua/?p=6198

www.facebook.com/100009117915076/videos/1840154792965100/

Херсонський обласний центр «Успішна жінка» активно долучився до спільної інформаційно-просвітницької кампанії з нагоди Дня контрацепції, яка цього року пройшла в Херсоні під гаслом «Контрацепція: це ваше життя, це ваша відповідальність». Тематичні заходи кампанії мали на меті привернути увагу місцевої влади та громадськості Херсонщини до проблем, які виникають внаслідок недостатнього статевого виховання і зневаги до засобів контрацепції. Адже адекватна і своєчасна сексуальна освіта – це запорука здорової нації. Так, активісти Центру спільно з юнацьким відділом центральної бібліотеки ім. Лесі Українки організували для старшокласників СШ №31 «лікбез» на тему репродуктивного здоров’я та сучасних засобів контрацепції. В ході зустрічі учні мали можливість переглянути тематичні відео матеріали, пограти в гру «Правда чи міф», дізнатись про послуги клінік, дружніх до молоді, і ознайомитись з інформаційними матеріали й електронними ресурсами на тему репродуктивного здоров’я, контрацепції та ІПСШ. Пізніше фахівці Центру «Успішна жінка» провели подібну консультаційну зустріч з курсантами Херсонської державної морської академії, під час якої обговорили питання відповідальності у стосунках, необхідності використання сучасних засобів контрацепції та їх вибору, подивились тематичні відео та розглянули на прикладах практичні аспекти планування сім’ї. Також у бібліотеці Морської Академії було розгорнуто тимчасову виставку, де студенти всіх курсів могли ознайомитись з інформацією стосовно контрацепції та ІПСШ. На завершення тематичної кампанії, фахівчиня Центру Іраїда Геращенко разом із Марією Меч, акторкою соціального підліткового театру з теми репродуктивного здоров’я, що підтримується ГО «Успішна жінка», 26 вересня взяли участь в радіо програмі з нагоди Дня контрацепції. Вони поінформували слухачів про актуальні питання статевого виховання підлітків, необхідність уваги до цієї сфери як з боку батьків, так і фахівців навчальних закладів. Учасниці програми також розповіли про діяльність соціального театру, який працює на базі Херсонського Фізико-технічного ліцею, як оригінальний та інтерактивний формат донесення до молоді актуальної інформації на тему РЗ/ПС, а Марія Меч розповіла про те як створювався театр, де вже виступила акторська трупа та відгуки глядачів (підлітків 13-18 років) на виставу про перше кохання.

Більше інформації за посиланнями

www.0552.ua/news/1810345

www.youtube.com/watch?v=yOfoOxqmTiM&feature=youtu.be&list=PLpYwUc6w-Dwu5gLENvNGrQzg5YEmRHc7C

26 вересня працівниками Благодійного Фонду «Нова сім’я» (м. Чернівці) було проведено інформаційно-просвітницьку кампанію до Всесвітнього дня контрацепції – 2017. Метою даного заходу було покращити обізнаність місцевої молоді про засоби контрацепції, заохотити молодь вести здоровий спосіб життя та свідомо обирати, яким буде їх статеве життя та репродуктивне здоров’я. Завдяки плідній співпраці з профспілковим бюро факультетів Чернівецького Національного Університету, тематичні інформаційні матеріали були розповсюджені серед студентської молоді міста Чернівці.

Спеціалісти Олешківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Херсонської області до Дня контрацепції провели серію тематичних інформаційно-просвітницьких заходів для молоді, які з успіхом пройшли на базі Олешківського професійного ліцею, Кабінету планування сім’ї при жіночій консультації та Олешківської міської бібліотеки №2, а в центрі міста – вуличну акцію за активної участі місцевої громади. Понад 230 осіб стали активними учасниками означених заходів, що мали на меті привернути увагу громадськості, молоді зокрема, до проблем, які виникають унаслідок нехтування власним статевим та репродуктивним здоров’ям, зневаги до засобів контрацепції, недостатнього статевого виховання. В ході зустрічей спеціалісти Центру наголосили на важливості приймати поінформовані та відповідальні рішення щодо власного здоров’я, необхідності використання сучасних засобів контрацепції як важливого компоненту планування сім’ї для профілактики незапланованих вагітностей, а також поширили інформаційні буклети про методи контрацепції та інші тематичні матеріали на тему РЗ/ПС.

За координації Херсонського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді/ ЦСССДМ численні тематичні заходи з нагоди Дня контрацепції з успіхом пройшли в містах Херсон, Нова Каховка, Генічеськ, Каховка, Скадовськ, Берислав, та Олешки Херсонської області. Також до участі інформаційній кампанії долучились тринадцять районних ЦСССДМ Херсонщини, а саме Білозерський, Бериславський, Високопільський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Верхньорогачицький, Генічеський, Каховський, Нововоронцовський, Новотроїцький, Нижньосірогозький, Іванівський та Скадовський центри. Завдяки активній роботі спеціалістів ЦСССДМ в містах і у селищах районів Херсонської області всього було проведено понад 70 інформаційно-просвітницьких групових заходів, учасниками яких стали 3108 осіб з числа учнівської, студентської молоді, випускників інтернатних закладів, загального населення. Серед іншого, фахівцями Центру були організовані вуличні акції, семінари, відеолекторії, бесіди, круглі столи, тематичні книжкові виставки тощо. Просвітницькі заходи були спрямовані як на загальне населення, так і на працівників та відвідувачів сільських рад, центрів зайнятості, лікарень, студентів професійно-технічних навчальних закладів тощо. Під час спілкування в рамках заходів йшлося не лише про міфи та факти про контрацепцію, переваги сучасних методів планування сім’ї, необхідність свідомого рішення щодо власного статевого здоров’я, але й загалом про чинники, які впливають на репродуктивне та загальне здоров’я людини .