Конференція «Попередження насильства в закладах освіти: загальношкільний підхід»

21 листопада на базі готелю «Братислава», що у Києві, відбулася конференція «Попередження насильства в закладах освіти: загальношкільний підхід». Участь у заході взяли представники/-ці міністерства освіти і науки України, міністерства молоді та спорту, Уповноваженого Президента України з прав дитини, Національної поліції України, обласних управлінь освіти, інших державних та громадських організацій, що працюють у сфері протидії насильству, в тому числі боулінгу, в закладах освіти.

Вітальне слово присутні почули від Галини Майструк, голови правління Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї», Юлії Фесенко-Бойцун, головної спеціалістки відділу сприяння розвитку молоді та утвердження здорового способу життя департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, та Оксани Савицької, державної експертки з питань позашкільної освіти Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти та науки України.

Дарина Павлова, кандидат соціологічних наук, доцент, завідуюча відділом моніторингу та оцінки соціальних проектів ГО “Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка” презентувала результати соціологічних досліджень щодо явища булінгу та кібербулінгу у підлітковому середовищі (за результатами опитувань HBSC-2018 та ESPAD-2019).

Юрій Кіцул, старший інспектор з особливих доручень управління ювенальної превенції Національної поліції України, к.ю.н., підполковник поліції, розповів про порядок взаємодії закладів освіти із поліцією у випадку підозри на ситуацію булінгу у закладі освіти.
Оксана Савицька розповіла про досягнення МОН у напрямку протидії булінгу в освітньому середовищі на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Ірина Скорбун, спів-авторка он-лайн курсу «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти», презентувала присутнім Посібник «Попередження насильства в закладах освіти». Посібник призначений для адміністрації, вчителів, психологів, соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти. У виданні представлені організаційні та виховні заходи, а також алгоритми дій керівництва та персоналу закладу освіти для реагування на факти насильства й надання допомоги тим, хто зазнав насильства, вчинив його або став свідком.

Завершилася зустріч обговоренням подальших кроків та шляхів налагодження колаборації між усіма організаціями та структурами, діяльність яких спрямована на попередження та протидію насильству в закладах освіти.

Захід організовано БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки Інституту ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті.