Конкурс на впровадження напрямку профілактики НІЗ на робочому місці

Назва проекту  “Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні” («Діємо для здоров’я»)  
Назва послуг Впровадження напрямку профілактики НІЗ на робочому місці
Спосіб вибору Конкурсний  
  
Термін дії контракту  Лютий – грудень 2023 (у відповідності до завдання)

Технічне завдання  

 1. Вступ 

          Неінфекційні захворювання (НІЗ), які включають серцево-судинні захворювання (ССЗ), рак, діабет, хронічні респіраторні захворювання та психічні розлади відповідають за 84% всіх смертей в Україні (2017).  В рамках Програми швейцарського співробітництва в Україні на 2020 – 2023 роки, Швейцарська агенція розвитку та співробітництва (SDC) підтримує впровадження проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні » («Діємо для здоров’я»). Метою інвестицій SDC в охорону здоров’я є надання громадянам України більш рівного та стійкого доступу до якісних та доступних послуг первинної медико-санітарної допомоги з акцентом на профілактику захворювань, зміцнення здоров’я  та промоцію більш здорового способу життя. Цей Проєкт сприятиме забезпеченню розвитку потенціалу на національному та регіональному рівнях у п’яти пілотних регіонах: Львівській, Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській та Херсонській областях. Загальною метою Проєкту є зменшення впливу факторів ризику на здоров’я людини, зниження захворюваності та смертності від НІЗ серед населення України.

      Здорове робоче місце – це  такий підхід в збереженні та зміцненні здоров’я, коли співробітники та роботодавці співпрацюють для постійного покращення процесу захисту та промоції здоров’я, безпеки та благополуччя всіх працівників та стійкості робочого місця, що враховує:

 • здоров’я та безпеку фізичного робочого оточення;
 • здоров’я, безпеку та благополуччя психосоціального оточення, включаючи організацією роботи та робочої культури;
 • особисті ресурси здоров’я щодо роботи;
 • способи участі в житті громади для покращення здоров’я співробітників, їхніх сімей та інших членів громади.

Найбільш популярними прикладами інтервенцій з промоції здоров’я на робочому місці є:         

 • уроки та семінари на теми здоров’я – такі, як фітнес, харчування, припинення вживання тютюнових виробів, заняття з управління стресом
  • програми нормалізації маси тіла, які пропонують консультації та навчання
  • заняття фізичними вправами
  • оцінка ергономіки та обладнання
  • програми вакцинацій
  • програми підтримки співробітників, що дбають про своє здоров’я
  • інструменти для скринінгу та раннього виявлення НІЗ
  • електронні розсилки та інформаційні повідомлення щодо здоров’я

Проєкт “Діємо для здоров’я” планує розвивати напрямок профілактики НІЗ на робочому     місці і шукає партнерів для впровадження цього напрямку. Організації, які зацікавлені податися на виконання завдань, які оголошені в цьому тендері можуть подаватися як на один, так і декілька пакетів описаних в технічному завданні. Можлива також подача пропозицій в партнерстві від декількох організацій, які мають відповідні компетенції.

2. Ціль, завдання та очікувані результати.

Пакет 1. 

Ціль: провести аналіз стейкхолдерів, які впроваджують активності профілактики НІЗ та ключових факторів ризику (нездорове харчування, брак фізичної активності, вживання тютюну та алкоголю) на робочому місці.

Завдання: 

 • Провести картування стейкхолдерів (організації/компанії, які впроваджують активності за напрямком “Здорове робоче місце” на національному рівні або на рівні 4 пілотних регіонів проєкту або мають зацікавлення впровадити такі активності). Серед потенційних стейкхолдерів можуть бути як приватний, так і публічний сектор (бізнес, в тому числі сільськогосподарський, IT, освіта, медицина). Для визначення ключових стейкхолдерів мають залучатися регіональні координатори проєкту в 4 пілотних регіонах (Львівська, Дніпропетровська, Рівненська та Полтавська області) – до 5 потенційних партнерів в кожному регіоні.
 • Взяти участь в зустрічах щодо співпраці з міжнародними та національними організаціями та асоціаціями, які можуть бути зацікавлені у впровадженні напрямку для з’ясування можливостей співпраці: Центр громадського здоров’я, Європейська Бізнес Асоціація, Міжнародна Організація Праці, Всесвітня Організація Охорони Здоров’я, тощо. 
 • Провести якісне дослідження для аналізу потреб та бар’єрів роботодавців щодо впровадження напрямку “Здорове робоче місце”.  Можливо залучення стейкхолдерів з різних сфер, які були визначені під час картування. 
 • Задокументувати успішні кейси впровадження активностей/програм профілактики НІЗ та факторів ризику в Україні. 

Результат: 

1. Звіт який включає результати картування (перелік компаній, результати інтерв’ю – який досвід в наявності/мотивація впроваджувати активностей), опис потреб та бар’єрів роботодавців  для впровадження напрямку профілактики НІЗ на робочому місці, опис

програм/активностей з профілактики НІЗ на робочому місці в організаціях/компаніях, які працюють в різних сферах.  

Терміни виконання: березень  – квітень, 2023

Бюджет: до 15 000 CHF 

Пакет 2. 

Ціль: адаптувати матеріали для впровадження підходу “Здорове робоче місце” в Україні. 

Завдання: 

 • перекласти та адаптувати інструменти, рекомендації, методологічні матеріали визначенні під час огляду літератури (звіт надасть організатор тендеру) українською мовою. 
 • залучити експертів охорони праці, громадського здоров’я до адаптації матеріалів. 
 • узгодити матеріали з Центром громадського здоров’я МОЗ України для розміщення на їхній платформі. 
 • підготувати платформу для розміщення матеріалів. 

Результат: 

1. Адаптовані матеріали, узгоджені з ЦГЗ:

 • Інструменти оцінки робочого середовища.
 • Рекомендації з впровадження програм/активностей профілактики НІЗ для організацій різного розміру, профілю та форм власності (в т.ч. щодо організації умов праці у закладах  освіти, медичних закладів, бізнес компанії різних секторів економіки). 

2. Матеріали, розміщені на платформі ЦГЗ.

Терміни виконання: квітень – серпень 2023

Бюджет: до 40 000 CHF

Пакет 3. 

Ціль: посилити потенціал управлінців/HR фахівців організацій, які планують впроваджувати підхід “Здорове робоче місце”, а також фахівців в сфері громадського здоров’я для надання технічної підтримки. 

Завдання: 

 •   Розробити тренінг для тренерів за матеріалами, розробленими під час адаптації інструментів та матеріалів. Цільова група тренінгу для тренерів – керівників та HR фахівці, які хочуть впроваджувати напрямок “Здорове робоче місце», фахівці сфери громадського здоров’я (представники ЦГЗ, ЦКПХ, Центрів Знань “Діємо для здоров’я”, освітяне). 
 • Провести тренінг для тренерів для 25 учасників, надати пакет матеріалів, які вони можуть використовувати для надання технічної підтримки організаціям/компаніям. 
 • Розробити та провести воркшоп/вебінар для організацій, які зацікавлені впровадити підхід “Здорове робоче місце” 
 • Надати менторингову підтримку компаніям, які хочуть запровадити підхід (мінімум – 10 компаній). 
 • Провести оцінку впровадження активностей/програм за напрямом “Здорове робоче місце”. 

Результат: 

 1. Матеріали для тренінгу для тренерів (детальна програма, роздаткові матеріали, список літератури). 
 2. Проведено 1  тренінг для тренерів для 20 учасників. 
 3. Проведено 1 вебінар для організацій, які зацікавлені впровадити підхід «Здорове робоче місце». 
 4. Надано менторінгову підтримку щонайменше 10 компаніям, які готові впровадити активності/програми за напрямком «Здорове робоче місце». 
 5. Звіт за результатами оцінки програми/активностей за напрямком «Здорове робоче місце», які впроваджували організації, яким надавалась технічна підтримка. 

Бюджет: до 50 000 CHF 

Терміни виконання: вересень – грудень 2023 

Всі матеріали і звіти подаються українською мовою.

Вимоги до виконавця

 • Офіційно зареєстрована організація/компанія, яка може за статутною діяльністю виконувати завдання, описані в технічному завданні.
 • Досвід впровадження проєктів у сфері громадського здоров’я в організації/ключових виконавців – від 3 років і вище.
 • Досвід роботи з роботодавцями в сфері громадського/психічного здоров’я в організації/ключових виконавців. 

       Якщо ви зацікавились виконанням завдань, надайте, будь ласка, наступні документи:

 1. технічну пропозицію, яка описує кваліфікацію організації для виконання завдання та короткий опис підходів до виконання завдань за наданою формою.
 2. резюме ключових виконавців. 
 3. 3.      детальний бюджет для виконання завдання поданий в ексель форматі.

Будь ласка, надішліть документи до 14 лютого, 2023 на адресу Anzhelika.Maznova@gfa-group.de

Якщо виникнуть питання, звертайтеся, будь ласка, до Марини Браги, Координаторки з питань комунікації щодо зміни поведінки проєкту “Діємо для здоров’я” Maryna.Braga@gfa-group.de