Назва проекту | “Зменшення факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань в Україні” |
Назва послуг | Забезпечення роботи центру знань з неінфекційних захворювань |
Спосіб вибору | Конкурсний |
Місце | Україна |
Термін дії контракту | лютий – серпень 2023 |
Технічне завдання
Неінфекційні захворювання (НІЗ), які включають серцево-судинні захворювання (ССЗ), рак, діабет, хронічні респіраторні захворювання та психічні розлади) відповідають за 91% всіх смертей в Україні (2019 рік)[1]. В рамках Швейцарської Програми Співробітництва (SDC) в Україні 2020 – 2030 року, SDC підтримує впровадження проєкту “Зменшення факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань в Україні” (коротка назва – україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я»). Мета інвестицій SDC в охорону здоров’я – забезпечити громадянам України більш справедливий та постійний доступ до якісних та доступних послуг первинної медико-санітарної допомоги з акцентом на профілактиці захворювань, зміцнення здоров’я та промоції більш здорового способу життя. Цей проєкт впроваджується на національному та регіональному рівнях у п’яти регіонах: Львівській, Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській та Херсонській областях. Загальною метою проєкту є зменшити негативний вплив факторів ризику НІЗ на здоров’я людини, знизити захворюваність та смертність від НІЗ серед населення України.
Одним із завдань Проекту є зміцнення регіонального потенціалу в сфері громадського здоров’я. Це завдання реалізується за допомогою різних заходів, включаючи створення Центру знань з НІЗ у кожному партнерському регіоні.
Центр знань – це експертний центр з питань профілактики та контролю неінфекційних захворювань, що надає підтримку всім партнерам, які працюють у сфері НІЗ або дотичних галузях у регіоні.
Основні завдання центру знань:
Наразі центри знань створені та функціонують в 4 пілотних регіонах – Львівській, Полтавській, Дніпропетровській та Рівненській областях на базі обласних центрів громадського здоров’я (Львів, Дніпро, Полтава)/ інформаційно-аналітичного центру медичної статистики (Рівне). Адреси центрів знань наведено у Додатку 1 до цього оголошення. Центри офіційно затверджені на базі згаданих закладів та мають усі легальні підстави для своєї діяльності. У кожному центрі призначено координатора(ку), який(а) опікується його роботою.
Мета – надати підтримку центрам знань з НІЗ у кожному регіоні, щоб зробити їх роботу максимально ефективною.
Ціль оцінки досягається шляхом реалізації наступних завдань:
Підтримка роботи центрів знань з НІЗ передбачає виконання зазначених завдань у співпраці з координатором центру знань з НІЗ – розробку та реалізацію планів, їх оцінку. Розроблені плани повинні спиратися на положення про центр знань, а також його завдання, інтереси та потреби фахівців та населення області. При підготовці заявки можна консультуватися з координаторами центрів знань, які нададуть додаткову інформацію тим організаціям, які братимуть участь у тендері.
Ми шукаємо по одній громадській неприбутковій організації у кожному з пілотних регіонів проєкту (Львівській, Рівненській, Полтавській та Дніпропетровській областях) з мінімум 5-тирічним досвідом роботи у сфері громадського здоров’я або охорони здоров’я та успішної реалізації проєктів . Досвід співпраці з місцевим центром громадського здоров’я/ інформаційно-аналітичним центром буде перевагою.
Максимальна сума гранту – 190 000 грн.
Будь ласка, надайте:
Будь ласка, надішліть документи до 24 січня 2023 року на Anzhelika.Maznova@gfa-group.de
З приводу питань, можна звертатися до Катерини Римаренко, координаторки з питань політик україно-швейцарськуого проєкту «Діємо для здоров’я» Kateryna.Rymarenko@gfa-group.de