Мешканці та гості Херсону дізналися про діяльність USAID у сфері РЗ/ПС

17 вересня ц.р. в рамках заходів з нагоди святкування Дня міста Херсон, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) презентувало головні напрямки своєї роботи, в тому числі діяльність в рамках Проекту «Репродуктивне здоров’я в Україні».

Так, неподалік кінотеатру Ювілейний, де розташувалося Містечко USAID, були представлені проекти та організації, які співпрацюють з АМР США, та втілюють проекти безпосередньо у Херсоні та у навколишніх територіальних громадах. Відвідувачів містечка запрошували до участі у цікавій та насиченій програмі: бажаючі мали можливість отримати поради та консультації різних спеціалістів, зокрема, щодо децентралізації, електронного врядування та можливостей впливу на формування місцевих бюджетів; юридичні консультації з питань звернення до суду та права людини; розвиток малого та середнього бізнесу; енергоефективність та робота ОСББ; ризики, пов’язані з торгівлею людьми тощо.

І звичайно, відвідувачі Містечка USAID мали змогу отримати інформацію та консультації з питань планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. Зокрема, до цього долучилися фахівчині та волонтерки Громадської організації ХОЦ «Успішна жінка», яка вже котрий рік поспіль працює на Херсонщині в рамках тематики репродуктивного здоров’я та планування сім’ї за підтримки проектів та програм АМР США, та є активним учасником Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї.

Тож у цей суботній день представниці Центру «Успішна жінка» спілкувалися з відвідувачами намету «Охорона здоров’я», та пропонували їм взяти участь у різноманітних заходах, серед яких були:

  • вікторина для з’ясування рівня обізнаності щодо питань РЗ та ПС;
  • консультування з питань здорового способу життя в контексті збереження репродуктивного здоров’я, які на волонтерських засадах надавала Ольга Джугостран, завідувачка відділенням санології Херсонського обласного центру здоров’я та спортивної медицини;
  • пішохідний квест, де була можливість іще раз перевірити рівень обізнаності молоді та нагородити найбільш активних за прагнення бути компетентним у питаннях РЗ та ПС;
  • поширення інформаційних матеріалів, розроблених як в рамках проекту USAID «Репродуктивне здоров’я в Україні» та діяльності Програми USAID «Здоров’я жінок України», так і створені в рамках інших просвітницьких проектів БФ «Здоров’я жінки та планування сім’ї».

ХОЦ «Успішна жінка» не забула і про найменших відвідувачів Містечко USAID: малеча із захопленням брала участь у конкурсі малюнків на асфальті та складанні пазлів, що були пов’язані з темою здоров′я та сім′ї.

Із цікавістю до намету «Охорона здоров’я» підходили і представниці шкіл та бібліотек, які не лише брали літературу, але й запрошували спеціалістів/-ок ХОЦ «Успішна жінка» проводити заняття та тренінги з тематики РЗ/ПС.

Більше того, мер міста Володимир Миколаєнко також звернув увагу на активність, що вирувала навколо намету. Особливо його зацікавили інформаційні буклети для військових «Захищаєш країну – захисти себе», а також досвід ХОЦ «Успішна жінка» із постановки вистав соціального театру в рамках просвітницької роботи із підлітками.

Такий успіх та цікавість відвідувачів Містечка USAID до намету «Охорона здоров’я» стала можливою завдяки зусиллям волонтерок та активісток ХОЦ «Успішна жінка» – Іраіди Геращенко, Орисі Брюхович, Лізи Олевтиної та Марії Меч, – які натхненно та із задоволенням спілкувалися з мешканцями та гостями міста, намагаючись якомога більше та цікавіше розповісти про важливі аспекти збереження репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. А підтримати місцевих активісток приїхала представниця БФ «Здоров’я жінки та планування сім’ї», член команди проекту АМР США «Репродуктивне здоров′я в Україні» Анна Тукаєва.

Більше інформації про День USAID у Херсоні та діяльність ХОЦ «Успішна жінка» – тут.