Міжнародна конференція щодо програм скринінгу РШМ в Україні

15 квітня 2019р. у Великому конференц-залі Академії наук України (м. Київ) пройшла Міжнародна конференція «Стратегії та впровадження програм скринінгу раку шийки матки в Україні – проблеми та нові перспективи». На заході, організованому завдяки співпраці Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та КНП «Київський міський центр громадського здоров’я», зібралися представники гінекологічної служби (завідувачі жіночих консультацій, завідувачі гінекологічних відділень пологових будинків та консультативно-діагностичних центрів) м. Києва та обраних областей України, національні та міжнародні експерти.

Олена Лукашевич, директорка Київського міського центру громадського здоров’я, зупинилася на питаннях принципів та рівнів функціоналу створюваної системи громадського здоров’я, законодавчій базі та клінічних рекомендаціях щодо організації та проведення програм скринінгу, стратегіях та міжнародних рекомендаціях в організації таких програм.

Експерти напрямку Галина Майструк, БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї», проф. Чарльз Редман, Европейська Асоціація кольпоскопії (European Federation For Colposcopy (EFC)), Наталія Лигирда, Національний інститут раку, розповіли про стратегії та міжнародні рекомендації щодо організації програм скринінгу РШМ, представили український та міжнародний досвід реалізації таких програм. Під час конференції також піднімалися питання надання консультацій та медичної допомоги пацієнткам. Більше про конференцію – за посиланням.