У Луганській та Донецькій областях у липні розпочали роботу дві мобільні клініки, фахівці яких проводять обстеження, надають медичні послуги та виявляють приховані випадки домашнього та гендерно зумовленого насильства.
Діяльність клінік започаткована в рамках програми Фонду ООН у галузі народонаселення, за підтримки уряду Великої Британії та імплементаційного партнера БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї». Послуги фахівців клінік можуть отримати мешканці населених пунктів, що знаходяться вздовж лінії зіткнення та/або важкодоступних ізольованих містечках на Сході України, а саме у Бахмутському, Ясинуватському районах та місті Авдіївка Донецької області та Станично-Луганському, Новоайдарському та Попаснянському районах Луганської області.
Кожна мобільна клініка здійснює в середньому по 4 виїзди за тиждень до населених пунктів своїх районів. Виїзди відбуваються за розкладом, про приїзд завчасно попереджають місцевих медиків, що доносять інформацію до пацієнтів. У разі, якщо пацієнт не в змозі прийти самостійно на огляд до мобільної клініки, бригада фахівців може приїхати до пацієнта (за запитом).
Окрім медичних, у клініках можна отримати і соціально-психологічні послуги. До кожної з команд мобільних клінік входить лікар сімейної медицини, лікар-гінеколог, працівник соціальної служби, медична сестри та водій. Гінекологиня проводить огляд, цитологічне дослідження, перевіряє стан молочних залоз та статевих органів жінок, що звертаються. Сімейний лікар робить УЗД органів малого таза, нирок, печінки, підшлункової залози, молочних залоз і щитоподібної залози, а також простати. Більше про роботу мобільних клінік – тут.