На початку листопада в Одесі відбувся тренінг для медичних працівників за підтримки UNFPA

З 1 по 3 листопада 2017 р. в м. Одеса з успіхом пройшов тренінг для 24 лікарів Одеси та області на тему «Підвищення спроможності медичних працівників в наданні послуг з репродуктивного здоров’я у випадках ґендерного насильства».

Цим заходом Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» розпочав серію тренінгів для лікарів первинної ланки надання медико-санітарної допомоги, акушерів-гінекологів та медичних сестер Одеси та Херсонської області в рамках проекту за підтримки UNFPA. Проект, що Фонд реалізує з 2015 р., має на меті надання гуманітарної підтримки населенню в умовах збройного конфлікту на сході України, попередження та подолання ґендерно-обумовленого насильства та забезпечення доступу найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків до послуг з охорони репродуктивного здоров’я.

В рамках навчального заходу з учасниками працювали провідні національні тренери з питань збереження репродуктивного здоров’я – Оксана Бабенко, к.м.н., лікар акушер-гінеколог вищої категорії, та Олена Голоцван, к.м.н., лікар-психотерапевт вищої категорії, які надали як теоретичну, так і практичну інформацію щодо таких важливих медичних та психо-соціальних аспектів ґендерного насильства, як роль і повноваження медичних працівників в наданні допомоги постраждалим від гендерного насильства, діагностика пацієнта, надання практичної допомоги при сексуальному насильстві та документальне оформлення таких випадків. Серед іншого, учасники ознайомились з сучасними методами контрацепції та практичними аспектами консультування з приводу невідкладної контрацепції, а також впливом насильства на стан здоров’я жінки та механізмом формування дістресу у разі гендерного насильства.

Протягом 3-го дня тренінгу учасники під керівництвом тренерів відпрацьовували практичні навички ефективного консультування постраждалих від гендерного насильства, практикували моделі зміни поведінки та схеми прийняття рішень в контексті профілактики насильства.