Продовжуємо підвищувати обізнаність медичних працівників щодо надання якісної медичної допомоги у випадках ґендерно зумовленого насильства.

5-денний тренінг у жовтні ми провели для понад 30 медиків з Полтави та області. Серед учасників були лікарі акушери-гінекологи, психологи, сімейні лікарі, завідувачі акушерсько-гінекологічними відділеннями.Програма тренінгу «Організація та надання медичних та психосоціальних послуг у випадку ґендерно зумовленого насильства» заснована на міжнародних стандартах. Так, учасники дізналися про:

✔ правові аспекти проблеми сексуального та ґендерно зумовленого насильства, у тому числі насильства під час війни;

✔ медичні аспекти, зокрема, питання діагностики, лікування, профілактики, медичної допомоги у випадку сексуального насильства та зґвалтування;

✔ психосоціальні аспекти насильства;

✔ система перенаправлення для надання комплексної допомоги постраждалим від ґендерно зумовленого насильства.

Через безпекову ситуацію весь матеріал викладався в онлайн-форматі. Неодноразові «повітряні тривоги» створювали труднощі і для учасників, і для тренерів. Проте щоразу після «відбою» всі поверталися до навчання. Це свідчить про високу мотивацію українських лікарів здобувати нові актуальні знання.Такі тренінги посилюють спроможність медичних фахівців надавати якісні медичні послуги, психологічні підтримку та послуги з перенаправлення постраждалих. Адже медична сфера — одна з перших ланок, яка виявляє та надає допомогу для подолання наслідків насильства.Тренінг організовував БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в межах проєкту «Пом’якшення наслідків сексуального та ґендерно зумовленого насильства серед постраждалих від конфлікту в Україні», що реалізовується в партнерстві та за підтримки Міжнародної федерації планування сім’ї / IPPF та CARE.У Полтавській області проект впроваджується в тісній співпраці із департаментом охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації.