Програма «Право на любов» була презентована на міжнародній конференції з питань сексуальної освіти у Берліні

У Берліні 15-16 травня тривала міжнародна конференція «Сексуальна освіта: уроки та перспективи розвитку в Європейському регіоні ВООЗ». Участь у заході взяли представники міністерств та фахівці громадських організацій із 38 країн Європи та Центральної Азії. Конференція була організована Федеральною агенцією з медичної просвіти (BZgA) відповідно до нещодавно прийнятого «Плану Дій з охорони сексуального та репродуктивного здоров’я: досягти Цілей Сталого Розвитку 2030 в Європі – не залишивши нікого поза увагою». Документ був прийнятий у вересні 2016 р., на 66 сесії Європейського Регіонального комітету ВООЗ у Копенгагені, Данія. План Дій передбачає, зокрема, створення та зміцнення формальної та неформальної науково-обґрунтованої комплексної сексуальної освіти у Європейському регіоні Всесвітньої організації охорони здоров’я. Відповідно, конференція була присвячена обговоренню поточної ситуації щодо сексуальної освіти, а також пошуку шляхів її покращення.

Україну на конференції представляли Тетяна Слободян, координаторка проектів Міжнародної федерації планованого батьківства (IPPF) в Україні, Ірина Скорбун – експертка з моніторингу і оцінки Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї», а також Ангеліна Сардарян – молода лідерка, представниця Об’єднання підлітків та молоді «Тінерджайзер».

На одній із тематичних сесій в рамках конференції Ірина Скорбун презентувала навчальну програму для людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Право на любов», яка була високо оцінена експертами з інших країн. Окрім того, конференція дала можливість налагодити та укріпити зв’язки із ключовими експертами з питань сексуальної освіти, в тому числі представниками Європейського бюро ВООЗ, Інституту ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті та інших організацій.