Тренінги Фонду
Фахівцями Благодійного Фонду розроблено унікальні авторські методики тренінгових програм для лікарів (акушерів-гінекологів, рентгенологів, сімейних лікарів), освітян та соціальних працівників, лідерів громадянського суспільства, волонтерів, для молоді, підлітків та їх батьків.
Детальніше про тренінгові програми для:
Для лікарів (акушерів-гінекологів, медичних сестер) та викладачів медичних ВНЗ

Тренінг з питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї
Програма тренінгу орієнтована на медичних працівників (лікарів акушерів-гінекологів та медичних сестер - акушерок), а також адаптована для викладачів кафедр акушерства та гінекології, сімейної медицини медичних ВНЗ України.
Тривалість курсу: для медичних працівників – 4 / 5 днів;
для викладачів медичних ВНЗ України - 3 / 4 дні;
тренінги для тренерів – 3 / 4 дні.
Мета тренінгу – підвищення кваліфікації та професійних навичок медичних працівників щодо забезпечення прав пацієнтів, безпечної вагітності, консультування з питань планування сім’ї, застосування сучасних методів контрацепції, попередження ускладнень під час вагітності, визначення ризиків та протипоказань при наявності хронічних захворювань, попередження непланованої вагітності.
Навчальний курс був розроблений у партнерстві Міністерства охорони здоров’я України / МОЗ, Всесвітньої організації охорони здоров’я / ВООЗ за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва.

Тренінгова програма «Підвищення спроможності медичних працівників в наданні послуг з репродуктивного здоров’я у надзвичайних ситуаціях»
Програма тренінгу орієнтована на медичних працівників (лікарів акушерів-гінекологів, сімейних лікарів, медичних сестер)
Тривалість курсу:
для гінекологів - 4 дні;
для сімейних лікарів та медичних сестер – 2 дні.
Мета тренінгу – удосконалення знань та практичних навичок працівників медичних закладів з питань надання первинної медичної допомоги у сфері статевого та репродуктивного здоров'я в умовах кризи (військового конфлікту на сході України), а також щодо роботи з випадками гендерного насильства (включаючи випадки зґвалтування) та перенаправлення осіб, які від нього постраждали (жертви гендерного насильства та потенційно вразливі категорії населення).
В якості роздаткових матеріалів учасники тренінгу отримують посібник для медичних працівників «Надання послуг з репродуктивного здоров’я у випадку ґендерного насильства», розроблений у 2015 р. експертами Благодійного Фонду в рамках реалізації проекту «Посилення гуманітарної відповіді на потреби найуразливіших категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікту на. сході України: зміцнення міжвідомчої системи попередження і подолання ґендерно-обумовленого насильства та забезпечення доступу до послуг з охорони репродуктивного здоров'я» за підтримки Фонду народонаселення ООН (UNFPA).

Тренінгова програма «Основні принципи синдромного підходу лікування ІПСШ у представників уразливих щодо ІПСШ/ВІЛ груп населення з імплементацією нового посібника ВООЗ / ФНООН / ЮНЕЙДС «Реалізація комплексних програм по боротьби з ВІЛ/ЗПСШ у працівників секс-індустрії: практичні підходи на основі спільних заходів»
Програма тренінгу орієнтована
на медичних працівників (сімейних лікарів, лікарів дерматологів-венерологів, медичних сестер.)
Тривалість курсу:
- 3 дні
Мета тренінгу – підвищення професійного рівня медичних працівників з питань застосування синдромного підходу до діагностики та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом; постачання та завчасного складування медичних наборів для надання акушерсько-гінекологічної допомоги та медичної допомоги у разі зґвалтувань, а також щодо застосування сучасних медичних препаратів для лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом.
Для лікарів – рентгенологів

Навчально-освітня програма «Школа сучасної мамографії»
Програма тренінгу орієнтована
на лікарів-рентгенологів.
Тривалість курсу:
4 дні;
«Школа сучасної мамографії» – партнерський проект Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї», компанії AVON, а також компаній AGFA, SIEMENS та ОНІКО, який створено 2010 року в рамках соціальної програми «Разом проти раку грудей».
Мета навчальної програми – підвищення кваліфікації українських рентгенологів, що спеціалізуються на рентген-діагностиці захворювань молочної залози.
У подоланні раку визначну роль має діагностика на ранніх стадіях: у 95% лікарі можуть гарантувати повернення до повноцінного життя. У країнах Європейського Союзу, де проводяться організовані програми ранньої діагностики за допомогою мамографії (рентгена молочної залози), вдалося знизити смертність від цього захворювання на 30%. Зараз у Європейському Союзі розроблені та успішно впроваджуються стандарти якості при проведенні мамографічного скринінгу молочної залози. Україна робить лише перші кроки на шляху до таких стандартів. Дана партнерська ініціатива БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та компанії AVON спрямована на створення національної системи скринінгу раку молочної залози.
Навчання відповідно до сучасних європейських програм підготовки фахівців проводять провідні спеціалісти університету Левен (Бельгія), Інституту ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України, Київського міського клінічного онкологічного центру, Херсонського онкологічного диспансеру, Російського онкологічного наукового центру ім. М.М. Блохіна (РАМН).
Для підлітків та молоді

Сертифікована тренінгова програма для навчання волонтерів за принципом «рівний-рівному»
Програма тренінгу орієнтована
на молодь віком 13-15 років, що бажає долучитися до волонтерської роботи з питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї
Тривалість курсу:
4 заняття тривалістю по 4-4,5 години
Мета тренінгу
– комплексна підготовка волонтерів, що працюють за принципом «рівний-рівному», для їх подальшої роботи у напрямку розповсюдження серед молоді інформації щодо відповідальної поведінки, збереження статевого та репродуктивного здоров’я підлітків, та захисту репродуктивних прав підлітків та молоді.
Основними тематичними блоками тренінгу є такі:
1) Комунікація та створення команди однодумців
2) Статеві та репродуктивні права
3) Репродуктивне здоров'я та безпечна поведінка
4) Принципи волонтерства та інформаційно-просвітницька діяльність
З метою забезпечення підходу «рівний-рівному» для проведення тренінгів, окрім спеціалістів, запрошуються також досвідчені волонтери Фонду та партнерських організацій. Після закінчення тренінгової програми її учасники/ці отримують сертифікати та долучаються до практичної просвітницької діяльності у своїх громадах. Окрім того, після завершення програми, волонтери також отримують поточну підтримку та супервізію від досвідчених волонтерів, координаторів та тренерів Благодійного Фонду через індивідуальні консультації, періодичні групові підтримуючі зустрічі волонтерів, а також за допомогою спілкування в соціальних мережах тощо.
Даний тренінговий курс успішно пройшов сертифікацію Українського науково-методичного центру психології та соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України.
Тренінгову програму було створено в рамках проекту «Покращення доступу підлітків до інформації про сексуальне та репродуктивне здоров'я та права».

Сертифікований навчальний модуль «Відповідальна поведінка – шлях до здоров’я»
Програма тренінгу орієнтована
на підлітків віком 12-14 років.
Тривалість курсу:
- 5 годин
Метою навчального модулю є інформування підлітків віком 12-14 років з питань здорового способу життя, репродуктивних прав підлітків та мотивування до відповідальної поведінки підлітків у ставленні до власного здоров’я та здоров’я інших людей.
Серед головних завдань навчання є такі:
• Покращення в учасників/ць знань про здоров’я, його складові та фактори, що впливають на стан здоров’я людини;
• Формування знань про репродуктивні права підлітків, а також про додаткові джерела та структури для отримання підлітками інформації та підтримки з питань збереження здоров’я, в тому числі репродуктивного;
• Розвиток мотивації дбайливо ставитися до власного, в тому числі репродуктивного, здоров’я та здоров’я інших людей;
• Сприяння усвідомленню необхідності відповідальної поведінки, яка убезпечує від негативних наслідків для здоров’я, в тому числі репродуктивного.
Програму тренінгу було створено для проведення інформаційно-просвітницьких занять у оздоровчих таборах або таборах відпочинку, де діти різного віку, включаючи підлітків 12-14 років, перебувають на оздоровленні в літній (або у весняно-осінній) період.
Режим перебування дітей у таборах відпочинку дає можливість планувати та реалізовувати як оздоровчі, розважальні, так і розвиваючі та навчальні заходи. Тому інформаційно-просвітницькі заходи з питань здоров’я та формування відповідальної поведінки можуть бути включені у план заходів кожної зміни. Окрім того, в таборах панує не шкільна навчальна атмосфера, а більш неформальні, дружні стосунки, що сприятиме налаштуванню дітей на довірливе спілкування та відкритість до сприйняття та обговорення тем, які з тих чи інших причин вони не мають можливості обговорити в стінах загальноосвітнього навчального закладу. Також в таборах відпочинку у більшості випадків наявні необхідні технічні умови та ресурси для проведення інтерактивних
(тренінгових та модульних) занять – просторі приміщення та території, аудіо та відеоапаратура, канцтовари тощо, що також полегшує організацію просвітницької роботи в таборі.
Програму Модулю було також сертифіковано в Українському науково-методичному центрі психології та соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України.
Модуль створено в рамках проекту «Покращення доступу підлітків до інформації про сексуальне та репродуктивне здоров'я та права».

Семінар-тренінг «Соціальний театр як метод просвітницької робот з підлітками та молоддю»
Курс розрахований
на представників організацій (громадських, зокрема), які використовують методику соціального театру в інформаційно-просвітницькій роботі з підлітками та молоддю на тему репродуктивного здоров’я та планування сім’ї.
Тривалість курсу:
– 2 дні.
Семінар-тренінг розроблено та проводиться в партнерстві з Новим Драматичним театром на Печерську.
Програма семінару передбачає надання інформації про просвітницькі функції театру, методологічні та організаційні аспекти створення театральних груп, ознайомлення та оволодіння ключовими принципами акторської майстерності, зокрема імпровізації, а також набуття досвіду у створенні та постановці театральних вистав на актуальні для молоді теми.
Програму семінару було створено в рамках проекту «Покращення доступу підлітків до інформації про сексуальне та репродуктивне здоров'я та права».
Для освітян, психологів та соціальних працівників

Навчально-методичний семінар за Програмою «7 кроків назустріч»
Дружні зустрічі з батьками з питань збереження здоров’я та статевого виховання дітей та підлітків
Курс розрахований на представників громадських організацій, освітян, психологів та соціальних працівників, що працюють або планують працювати з дітьми та їх батьками в галузі профілактичної освіти, популяризації здорового способу життя, збереження репродуктивного здоров’я.
Тривалість курсу: - 2 дні
Мета навчальної програми - допомогти батькам краще зрозуміти потреби і труднощі, з якими стикаються їх діти у період дорослішання, та вдосконалити навички спілкування з дітьми на теми взаємин, статевого розвитку та сексуальної поведінки.
Під час семінарів учасники та учасниці знайомляться зі змістом Програми «7 кроків назустріч» та навчаються працювати за цією методикою; отримують комплект методичних матеріалів, електронні та друковані інформаційні матеріали для роботи з батьками; діляться досвідом залучення батьків до профілактичних програм.
Кожен учасник/учасниця отримує комплект для просвітницької роботи з батьками за Програмою «7 кроків назустріч», який містить:
• Посібник для модератора
• Презентація у форматі Power Point «7 кроків назустріч» на CD
• Інформаційна брошура «Батькам підлітків. Відверта розмова про статеве виховання»
• Адвокаційний буклет «Що таке статеве виховання і чому це важливо»
Програма була розроблена БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в рамках реалізації спільного проекту з Програмою USAID «Здоров'я жінок України».
Для лідерів громадського сектору

Тренінг «Ефективні комунікації та мистецтво спілкування зі ЗМІ»
Курс розрахований на прес-секретарів державних установ, лідерів та фахівців з комунікацій громадських організацій, що впроваджують адвокаційні та інформаційно-просвітницькі програми у сфері громадського здоров’я.
Тривалість курсу:
- 1 день
Тренінг має на меті посилити спроможність організацій та їх лідерів у ефективних професійних комунікаціях із зовнішнім світом, формуванні позитивного іміджу організації, плануванні та веденні інформаційно-просвітницької діяльності, а також на практиці відпрацювати навички ефективного спілкування з представниками незалежних ЗМІ та передачі ключових повідомлень від імені організації.
Під час тренінгу учасники матимуть можливість дізнатись про особливості та реалії діяльності засобів масової інформації, отримати практичні поради щодо етапів, складових планування та реалізації інформаційних кампаній, визначення цільових аудиторій та розробки ключових повідомлень для них. Також учасники зможуть попрактикуватись у техніці інтерв’ю, публічного виступу та отримати поради на щодень щодо успішного спілкування з представниками засобів масової інформації.

Тренінг «Адвокація питань репродуктивного здоров’я та попередження онкозахворювань»
Курс розрахований на лідерів та активістів громадського сектору, що залучені до впровадження адвокаційних та інформаційно-просвітницьких програм у сфері громадського здоров’я.
Тривалість курсу:
- 2 дні