Розробка настільної гри для дітей за темою профілактики НІЗ та факторів ризику

Назва проекту  “Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні” («Діємо для здоров’я»)  
Назва послуг Розробка настільної гри для дітей за темою профілактики НІЗ та факторів ризику  
Спосіб вибору Конкурсний  
  
Термін дії контракту  Травень – жовтень 2023

Технічне завдання  

 1. Вступ 

          Неінфекційні захворювання (НІЗ), які включають серцево-судинні захворювання (ССЗ), рак, діабет, хронічні респіраторні захворювання та психічні розлади відповідають за 84% всіх смертей в Україні (2017).  В рамках Програми швейцарського співробітництва в Україні на 2020 – 2023 роки, Швейцарська агенція розвитку та співробітництва (SDC) підтримує впровадження проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні » («Діємо для здоров’я»). Метою інвестицій SDC в охорону здоров’я є надання громадянам України більш рівного та стійкого доступу до якісних та доступних послуг первинної медико-санітарної допомоги з акцентом на профілактику захворювань, зміцнення здоров’я  та промоцію більш здорового способу життя. Цей Проєкт сприятиме забезпеченню розвитку потенціалу на національному та регіональному рівнях у п’яти пілотних регіонах: Львівській, Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській та Херсонській областях. Загальною метою Проєкту є зменшення впливу факторів ризику на здоров’я людини, зниження захворюваності та смертності від НІЗ серед населення України.

Хоча  здебільшого  НІЗ  розвиваються у дорослому віці, поведінкові звички щодо збереження власного здоров’я формуються у дитинстві, діти та молодь усе частіше зазнають впливу основних чинників ризику розвитку неінфекційних захворювань, зокрема таких, як зниження фізичної активності, нездорове харчування, куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин. Своєчасні та ефективні заходи з профілактики НІЗ у дітей та підлітків можуть значно зменшити показники захворюваності та позитивно впливати на якість їхнього життя у майбутньому. Проєкт «Діємо для здоров’я» надає підтримку освітянам для організації профілактичної роботи серед дітей та молоді на базі закладів освіти та в громадах.

2. Ціль, завдання та очікувані результати.

Ціль: розробити настільну гру для дітей молодшого підліткового віку за темою профілактики НІЗ та складових здоров’я  (профілактика вживання алкоголю та тютюнових виробів, здорове харчування, достатня рухова активність, збереження психічного здоров’я, правила безпеки) з метою формування здорових звичок та попередження ризиків, які шкодять здоров’ю. 

Основна цільова група: для дітеймолодшого підліткового віку ( 10-14 років)

Додаткова цільова групи: вчителі, вихователі, бібліотекарі, родичі дітей як ведучі та/або додаткові учасники гри.

Завдання: 

 • Розробити гру для пілотування в школах, бібліотеках 4 пілотних регіонів проєкту та підготувати пілотні екземпляри для тестування (Рівненська, Львівська, Полтавська, Дніпропетровська область) – травень – червень 2023.
 • Провести пілотування гри із залученням дітей, вчителів, співробітників бібліотек – червень – липень 2023.
 • Фіналізувати настільну гру, підготувати дизайн – до 20 серпня 2023.
 • Виробити 300 примірників гри для поширення в освітніх закладах та бібліотеках пілотних регіонів проєкту – 15 жовтня 2023.

Вимоги до розробки гри:

 • Гра має бути зручною для використання в освітньому (школи, позашкільні заклади, бібліотеки) або сімейному середовищі. Можлива підготовка додаткової міні-версії гри на основі базової, яку можна використовувати в умовах вулиці. 
 • Роль дорослого: ведучий гри, пояснення правил, участь в грі разом із дітьми.
 • Формат: робота в групах, міні групах, можливість грати багато разів (різні групи, різні запитання, тощо).
 • Теми, які мають бути покрити в рамках гри: попередження вживання тютюнових виробів, попередження вживання алкоголю, попередження травмування, дотримання правил безпеки, здорове харчування, достатня фізична активність, психічне здоров’я. Проєкт надасть допомогу у вигляді консультацій з профільними експертами за кожною із зазначених тем.
 • Тривалість гри: до 45 хвилин з урахуванням пояснення правил, вступного слова від ведучого.
 • Мова: українська.
 • Кількість учасників – від 3 до 35 (можливо об’єднання в міні-групи).
 • Виготовлення гри з якісних зносостійких матеріалів для багаторазового користування.
 • Терміни підготовки: травень –  15 жовтня 2023 року.

Результат: 

 •         Розроблена та апробована настільна гра
 •         Виготовлена настільна гра у кількості 300 демонстраційних примірників

Терміни виконання:  до 15 жовтня 2023 року.

   Вимоги до виконавця

 • Офіційно зареєстрована організація/компанія, фізична особа-підприємець, яка може за статутною діяльністю виконувати завдання, описані в технічному завданні. Мати підтверджений досвід розробки настільних ігор для дітей та молоді від 3 років і вище.

       Якщо ви зацікавились виконанням завдань, надайте, будь ласка, наступні документи наведені нижче.

 1. Технічну пропозицію, яка описує кваліфікацію організації для виконання завдання та короткий опис підходів до виконання завдань за наданою формою.
 2. Приклади виконання аналогічних завдань.
 • 3.      Детальний бюджет для виконання завдання поданий в Excel форматі.

Будь ласка, надішліть документи до 30 травня 2023 (включно) на адресу Anzhelika.Maznova@gfa-group.de