Щорічна конференція з питань сексуальної освіти пройшла у Києві

22 листопада у Києві на базі готелю «Експрес» пройшла конференція «Сексуальне та репродуктивне здоров’я та права починаються у школі», на якій зустрілися державні та громадські діячі, що опікуються покращенням статевого виховання / сексуальної освіти в Україні.

Зокрема, участь у заході взяли представники/-ці міністерства освіти і науки України, міністерства молоді та спорту України, міністерства охорони здоров’я України, Клінік, дружніх до молоді, обласних управлінь освіти, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, міжнародних організацій, молодіжних громадських організацій та об’єднань тощо.

Конференція, організована Фондом вже третій рік поспіль, є всеукраїнським форумом для обміну думками, досягненнями та обговорення викликів щодо сексуальної освіти в Україні. Актуальність покращення підходів та методів надання сексуальної освіти підкреслили дані статистичних досліджень, які презентувала Дарина Павлова, Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка, та Каріна Людоговська, соціолог U-Report Ukrane.

Під час панельних сесій йшлося не лише про те, як питання сексуальної освіти відображені у формальній – варіативній та інваріативній складовій освіти, підготовку освітян у цьому напрямку, але й про її реалізацію шляхом неформальних навчальних/просвітницьких заходів. Окремий блок був присвячений можливостям та наявним в Україні ресурсам для он-лайн просвіти підлітків та молоді.

Серед учасників конференції та доповідачів/-ок було багато молодих активісток та активістів. Про позиційний документ Національної молодіжної ради України “Впровадження сексуальної освіти в Україні” розповіла Марія Пивовар, експертка з напряму неформальної та сексуальної освіти НМРУ. Даня Столбунов, активіст Об’єднання підлітків та молоді «Тінержайзер» розповів про особливості консультування на сайті TEENERGIZER, а також про цілі організації у напрямку адвокації сексуальної освіти. Ліза Панченко, Комунікаційна менеджера ГО «Вперше» поділилася інформацією про те, як створюється контент для сайту Вперше. Ярина Вишенська, арт-директорка в освітній анімаційній студії NEED, автор анімаційного циклу «Біологія сексуальності», поділилася секретами створення якісної просвітницької анімації.  Волонтерки БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» Світлана Вертола та Катерина Барановська розповіли про роботу із он-лайн ресурсами Фонду – веб-сайт teensLIVE та Telegram-канал «Відверто» (bude_vidverto).

Учасники та учасниці заходу також дізналися про новий ресурс SupportME, який презентувала Наталя Соколенко, консультант із медій проекту #Support_me, а також про тематичний мобільний додаток Love Logs, запуск якого заплановано на лютий 2020р.

Детальну програму можна знайти тут.

Завершилася конференція обговоренням результатів роботи у форматі „Світове кафе”: були напрацьовані ідеї, як покращити доступ до сексуальної освіти для сільської молоді, дітей дошкільного віку, підлітків та молоді з інвалідністю; як збільшити коло прихильників комплексної сексуальної освіти серед батьків; та яких стандартів мають дотримуватися творці он-лайн інструментів для інформування молоді про сексуальне та репродуктивне здоров’я та права.
Захід організовано БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки Міжнародної федерації планування сім’ї / IPPF