Соціальні працівники Одеси обговорили виклики тестування на ВІЛ оральними тестами

19-20 жовтня пройшли робочі зустрічі з соціальними працівниками м. Одеса з метою обговорення практичного досвіду тестування на ВІЛ, відгуків та нових викликів щодо процедури тестування жінок, які пережили насильство. В зустрічах брали участь спеціалісти Центру соціальних служб Одеської міської ради, ГО «Віра.Надія.Любов.», Центру захисту жінок ОБФ «Шлях до дому». Ці організації проводять тестування як на базі притулків, так і в рамках роботи мобільних бригад.
Зустрічі пройшли в рамках проєкту, що впроваджується БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та фінансується Фондом народонаселення ООН в Україні, UBRAF та Joint United Nations Programme on HIV/AIDS in Ukraine, в межах програми співробітництва ЮНФПА з Україною на 2018-2022 роки.
Під час обговорень йшлося про процес тестування (в т.ч. особливі випадки), проведення до і після-тестового консультування, моніторинг та оцінку якості консультування, заповнення анкет та подання звітності. Учасники та учасниці запропонували розширити географію проєкту та долучити БО «БФ «Стежка додому» (м.Татарбунари, Одеська область) задля проведення тестування жінок, що проживають у притулку організації. Заплановано також збільшити кількість мобільних бригад, що працюватимуть у місті, та включити чоловіків як цільову групу для тестування на ВІЛ, в тому числі тих, які проживають разом із жертвами насильства.