Тренінг з підготовки моніторів з питань дотримання сексуальних та репродуктивних прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень пройшов у Києві

23-24 травня поточного року у Києві на базі готелю «Турист» відбувся тренінг з підготовки моніторів з питань дотримання сексуальних та репродуктивних прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень у закладах реабілітації та соціальних послуг для цільової групи. Захід був організований Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» у співпраці із ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Участь у тренінгу взяли представники організацій та закладів різних форм власності з міст Луцьк, Мукачеве, Чернігів, Хмельницький, Маріуполь, Київ, Шостка, Дрогобич, Житомир, Коломия, Бориспіль, Вінниця, Жовті Води, а також м. Вараш Рівненської області та села Броска Одеської області. Важливо, що на тренінгу навчалися не тільки працівники, але й клієнти цих закладів, які також будуть здійснюватимуть моніторинг, збираючи інформацію за принципом рівний-рівному. Проводили тренінг Раїса Кравченко, голова Правління ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень», та Ірина Скорбун, спеціаліст з моніторингу та оцінки БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї». До участі долучилася і Лариса Боюк із Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Тренерки, окрім ознайомлення присутніх із основними поняттями та принципами здійснення моніторингу, спільно із учасниками визначали критерії та індикатори стану дотримання сексуальних і репродуктивних прав, а пізніше – говорили про організаційні аспекти здійснення моніторингу та аналіз зібраних даних. Наприкінці тренінгу учасники та учасниці отримали не тільки сертифікати, але й інструменти для здійснення моніторингу на місцях.