Тренінг з Теорії Змін пройшов у Києві

23-25 січня поточного року у Києві у Великому конференц-залі НАНУ пройшов тренінг «Менеджмент, орієнтований на результат». Метою заходу було ознайомити учасників та учасниць із концепцією управління проектами, орієнтованими на результат (Results Based Management) та Теорією Змін як однією з його частин.
Можливість взяти участь у тренінгу мали представниці організацій – членів Всеукраїнської Коаліції з репродуктивного здоров’я та планування сім’ї, а також партнери Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї». Тренерки із Брюсселю (Бельгія) Хельга Гіббонс та Сара Стандарт, представниці Міжнародної федерації планування сім’ї (IPPF), за підтримки якої і проводився тренінг, пояснювали запрошеним особливості та переваги створення теорії змін, наявність якої у грантових заявках може позитивно вплинути на отримання фінансування. Теорія змін допомагає також під час втілення проекту та є гарним інструментом для здійснення його моніторингу.
За відгуками учасниць, отримана на тренінгу інформація потребує подальшого осмислення, проте, однозначно, участь у заході була цінною, тим більше, що подібні тренінги в Україні ще не проводилися.

«… потрібно інформацію осмислити, систематизувати, дати їй влягтись. Однозначно тренінг перевершив мої очікування. Важливе розуміння стратегії управління послугами, яка забезпечує бажаний результат. Але не завжди дії призводять до того результату, який ми очікуємо. І тут потрібно прогнозувати, аналізувати, розуміти причини та взаємозв’язки, що збільшить потенціал для успіху. І як діяти, якщо ви бачите, що не отримаєте результату, або отримаєте не той результат, що очікували, а ви почали діяти… Але головне, це – люди, дуже рада знайомству з такими розумними, всебічно-розвиненими, небайдужими учасницями тренінгу.»

Владлена Концевич,
завідуюча відділенням «Клініка, дружня до молоді»
в КУ СМДКЛ Святої Зінаїди, м. Суми.