Тренінги для медичних працівників «Організація та надання послуг з репродуктивного здоров’я у випадках ґендерного насильства» пройшли у Краматорську та Сєвєродонецьку

9-30 січня  у м. Краматорськ та 31 січня-1 лютого у м. Сєвєродонецьк пройшли тренінги «Організація та надання послуг з репродуктивного здоров’я у випадках ґендерного насильства» для медичних працівників, що працюють на сході України. Заходи були організовані Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в рамках проекту Фонду народонаселення ООН в Україні / UNFPA «Відповідь на гострі гуманітарні потреби найбільш вразливих жінок та неповнолітніх дівчат, які постраждали від збройного конфлікту на сході України. Поєднання заходів гуманітарного реагування із вирішенням довготривалих наслідків кризи».

Завданнями тренінгу були:

  • ознайомити учасників з медико-соціальними аспектами ґендерного насильства;
  • обговорити результати роботи Кабінетів медико-психологічної допомоги у випадку ґендерного  насильства в 2017р., що були створені за підтримки проекту у містах Донецької області (Маріуполь, Волноваха, Покровськ, Краматорськ, Бахмут) та Луганської області (Рубіжне, Біловодськ, Попасна, Станиця Луганська, Старобільськ).
  • обговорити шляхи вдосконалення координації співпраці з медичними установами первинної ланки,  мобільними бригадами, Центрами соціальної допомоги населенню, поліцією;
  • затвердити Положення про Кабінет медико-психологічної допомоги у випадку ґендерного насильства.

Із учасницями та учасниками обох тренінгів працювала Оксана Бабенко, кандидат медичних наук, доцент, лікар вищої категорії (м. Київ). Додаткову інформацію про проект та його цілі надали Богдан Підвербецький, Радник з програмних питань представництва Фонду народонаселення ООН в Україні, та Галина Майструк, Голова правління БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї».