У Києві та шести областях України пройшли наради з неінфекційних захворювань

3-4 травня за підтримки Департаменту охорони здоров’я КМДА, Бюро ВООЗ в Україні, Швейцарської агенції розвитку та МОЗ України в рамках проекту «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» відбулася Київська міська нарада з неінфекційних захворювань. Завданнями проекту є зниження ризикової поведінки, яка впливає на смертність і захворюваність від неінфекційних захворювань (НІЗ).

У нараді взяли участь представники МОН України, КМДА, Національної поліції України, Київського міського Центру здоров’я, Київського міського Центру громадського здоров’я, пілотних шкіл проекту, неурядових організації. Протягом заходу розглядались питання щодо стану здоров’я учнівської молоді та нових викликів у формуванні навичок здорового способу життя, в тому числі в закладах дошкільної освіти міста Києва. Звичайно йшлося і про шкільний компонент Проекту, що його реалізовує БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки ВООЗ та у тісній співпраці із партнерами. Були презентовані здобутки та плани, виявлені проблеми та питання щодо харчування у школах, подальші пріоритети роботи відповідно до компонентів FRESH. Більш детально про захід – тут.

На обласному рівні подібні наради пройшли у Вінницькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській та Харківській областях. Цікавим був досвід пілотних шкіл, які завдяки Проекту змогли покращити ситуацію у своїх навчальних закладах як щодо харчування школярів, їх можливостей для фізичної активності, так і щодо протидії боулінгу, забезпечення більш психологічно та фізично безпечного шкільного середовища, залучаючи до таких змін шкільний колектив, батьківську спільноту та громаду. Детальну інформацію про обласні наради можна знайти на веб-сайтах облдержадміністрацій вказаних областей.