У п’яти регіонах України відбулись заходи для підлітків за підтримки Інституту ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті

Протягом вересня-жовтня для підлітків міста Київ, а також Кіровоградської, Херсонської, Хмельницької та Чернігівської областей були організовані просвітницькі заходи з питань збереження репродуктивного здоров’я та безпечної поведінки. Заходи стали можливими за підтримки Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї», Інституту ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті (ІІТО), а також завдяки активній роботі місцевих організацій – членів Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї. Одним із завдань було ознайомити молодь зі вмістом та роботою веб-сайту для підлітків teensLIVE, а також продемонструвати тематичні ролики, створені за сприяння ЮНЕСКО. Окрім того, учасники та учасниці зустрічей отримали від організаторів і друковані матеріали – буклети «Як сказати НІ» та листівки про тематичні інформаційні ресурси.

2017-11-01-unesco-1

Так, у Хмельницькому та Шепетівці Хмельницької області заходи для молоді організовували представниці ВЖЕО «Проект Кешер» у ХБФ «Хесед Бешт». Так, 24 жовтня у Хмельницкому у співпраці із центром «Тхія» та Volunteer Community пройшли три заходи для молоді 15-16 років. Тренінг «Бути здоровим важливо, бути здоровим модно!» об’єднав більше 50 студентів коледжу при Університеті соціальних технологій «Україна». Підлітки обговорили поняття «репродуктивне здоров’я», «планування сім’ї», «здоровий спосіб життя та його складові». Керівник програми «Жіноче здоров’я» Проекту Кешер Марина Константинова спонукала учасників та учасниць тренінгу до дискусій та підготовки тематичних презентацій. Серед учасників тренінгу були й підлітки з особливими потребами (з проблемами слуху, зору), які за допомогою сурдоперекладачів брали участь в усіх етапах тренінгу. Після тренінгу найбільш активні студенти долучилися до флеш-мобу «Студенти університету для однолітків міста. Здоров’я – спільна турбота!», що був організований у міському сквері. Пізніше на базі центру «Тхія» пройшов ще один подібний захід для 10-класників ЗНЗ №16 – тренінг «Хочу все знати про своє здоров’я». А 27 жовтня на базі ЗНЗ № 3 міста Шепетівка пройшов тренінг для учнів 8-11 класів. Серед іншого, старшокласники обговорювали питання відповідальності у питаннях збереження здоров’я та як використовувати гаджети не тільки для ігор та спілкування, але й для отримання корисної інформації про здоров’я, стосунки з однолітками та інші теми.

2017-11-01-unesco-2

17 жовтня у с.м.т. Компаніївка Кіровоградської області пройшов квест «Безпечні стосунки», під час якого старшокласники/-ці випробували свої знання щодо правил безпечної для здоров’я поведінки. Так, команди мали пройти дистанцію з 6 станцій з різноманітними завданнями та показати свої знання щодо протидії загрозі особистої безпеки, збереження репродуктивного та сексуального здоров’я, дати відповіді на питання, користуючись сайтом teenslive.info, а також довести свою уважність, відповівши на запитання по просвітницькому ролику з Вєрою Брежнєвою, який був презентований перед стартом квесту. Проте під час квесту враховувались не лише фактичні знання, але й творчі ідеї: на двох станціях команди мали створити плакати на тему безпеки для здоров’я та зробити креативний перформанс (пісню, вірш, ультракоротку сценку) по ключових словах. Цікаво, що хлопці виявились більш обізнаними щодо точних знань: способів передачі ВІЛ або розвінчування поширених міфів про шляхи передачі хвороб, а от дівчата впевнено розмірковували щодо недопустимості дискримінації та важливості здорових стосунків.

2017-11-01-unesco-3

В цей же день у місті Гола Пристань Херсонської області БО «Фонд громади міста Гола Пристань «Свята Ольга» організували на набережній міста вуличний квест «Здоровим бути Здорово!», до участі у якому долучилися більше 70 молодих хлопців та дівчат. Після проходження усіма станціями в рамках квесту, окрім заохочувальних подарунків молодь отримала інформаційні матеріали, а дехто з учасників долучився до флеш–мобу «Здоровим бути модно і здорово!». Цього ж дня пройшла і вулична акція «ВІЛ/СНІД скажемо НІ!», в рамках якої тематичною інформацією та матеріалами було охоплено близько 220 мешканців міста Гола Пристань.

У Чернігові 13 жовтня учні 14-15 років Чернігівського учбово-реабілітаційного центру №2 мали змогу переглянути тематичні відео, створені за підтримки ЮНЕСКО, та обговорити багато дотичних питань із керівником ГМЦ «Жменя» Регіною Гусак.

2017-11-01-unesco-4

28-го вересня в рамках заходів до Всесвітнього дня контрацепції активістки НРГО «Турбота» відвідали Світловодськ Кіровоградської області та провели із студентами та студентками Світловодського політехнічного коледжу ЦНТУ інтерактивну бесіду. Головною «скарбничкою» знань і корисних порад була акушер-гінеколог Обласного центру планування сім’ї та репродукції людини Анна Гришко. Її відповіді на запитання, що турбують молодь «Як обирати засоби контрацепції?», «Чи можливі «аварійні» ситуації? Що робити?», а також тематичні буклети та листівки з порадами, контактною інформацією інформаційної телефонної лінії та корисними інтернет-ресурсами – надали молодим людям впевненості в собі. А після спілкування охочі взяли участь у вікторині, де за правильні відповіді отримували солодкі призи.

А 21 вересня з учнями Гімназії №267 м. Києва фахівці ГО «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив» говорили про «секрети» спілкування між дівчатами та хлопцями, здоров’я та безпечну поведінку. 30 жовтня подібну зустріч було проведено зі студентами Медичного коледжу №3, під час якої майбутні медики знайомились із сайтом teensLIVE, його розділами та можливостями.