У жовтні в Комітеті ВР з питань охорони здоров’я відбулися відкриті слухання щодо Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації»

19 жовтня 2016 р. у Комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров’я відбулися відкриті слухання на тему: «Про виконання Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року та заходи, що вживаються МОЗ України з метою забезпечення охорони репродуктивного здоров’я населення». Захід, що був ініційований Благодійним фондом  «Здоров’я жінки і планування сім’ї», пройшов в рамках виконання завдань проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Репродуктивне здоров’я в Україні», що його  впроваджує Благодійний фонд, та на підтримку якнайскорішого затвердження Кабінетом Міністрів України Концепції нової Державної соціальної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період 2017-2021 рр.

Участь у заході взяли члени Комітету ВР України з питань охорони здоров’я та Міжфракційного об’єднання «Рівні можливості», представники Адміністрації Президента та Секретаріату Кабінету Міністрів, а також представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти і науки, Інституту педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, вищих навчальних закладів та наукових установ, місцевих державних адміністрацій, Інституту демографії та соціальних досліджень, організацій громадянського суспільства та міжнародних організацій: Світового банку, Агентства США з міжнародного розвитку / USAID, Фонду народонаселення ООН в Україні / UNFPA, Швейцарського бюро співробітництва в Україні / SDC.

Відкрили слухання Голова Комітету з питань охорони здоров’я, народний депутат Ольга Богомолець та народний депутат, член Комітету Олексій Кириченко. До привітань долучилися Заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський та Заступник керівника Офісу програм з охорони здоров’я USAID Стейсі Воллік.

Під час засідання присутні мали нагоду ознайомитися із тенденціями щодо стану репродуктивного здоров’я та демографічної ситуації в Україні, в тому числі в контексті збройного конфлікту на сході України. Результати аналізу виконання Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року були презентовані як в загальному вигляді, так і на прикладах реалізації завдань Програми у окремих регіонах країни, а саме у Вінницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Львівській, Полтавській та Харківській областях. Про досвід надання міжнародної підтримки впровадження Програми розповіли представники  USAID та UNFPA. Окрім того, учасники слухань дізналися про Європейські стратегії у сфері репродуктивного здоров’я та шляхи їх впровадження в Україні.

Досвід реалізації та досягнуті позитивні здобутки вищезазначеної державної програми стали підґрунтям для подальшої роботи у створенні Концепції нової державної соціальної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період 2017-2021 рр., метою якої є комплексне вирішення більшості нагальних проблем у сфері охорони репродуктивного здоров’я населення та планування сім’ї відповідно до заходів, передбачених Європейським планом дій Всесвітньої організації охорони здоров’я з посилення охорони сексуального, репродуктивного здоров’я та прав на 2017-2021 роки. Про основні положення Концепції нової програми присутні дізналися з презентації Концепції пані Н. Боднарук, Начальника управління медичної допомоги матерям і дітям Медичного департаменту МОЗ України.

Презентація Концепції викликала активне обговорення, під час якого учасники комітетських слухань погодилися, що важливо сформувати ефективну державну політику, спрямовану на охорону репродуктивного здоров’я населення, яка буде здатна мінімізувати всі існуючі у цій сфері ризики. Також було підкреслено важливість подальшого розвитку міжгалузевої взаємодії з питань збереження репродуктивного здоров’я та планування сім’ї та відповідного співробітництва з вітчизняними та міжнародними благодійними та громадськими організаціями.

За результатами обговорення учасники заходу прийняли за основу проект Рекомендацій слухань, в якому йдеться про першочергові завдання для забезпечення в Україні охорони репродуктивного здоров’я як передумови формування демографічного і соціально-економічного потенціалу країни та забезпечення її сталого розвитку. Ухвалення Рекомендацій членами профільного Комітету ВР України відбудеться на черговому засіданні Комітету, запланованому на 7 грудня 2016р.

Додаткова інформація про слухання – тут