В Офісі Омбудсмана обговорили шляхи забезпечення прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень

Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» вже не перший рік ефективно працює у напрямку захисту сексуальних та репродуктивних прав людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень.

Так, 10 жовтня 2017 р. у Всесвітній день психічного здоров’я в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулося засідання круглого столу «Право на любов: можливості для реалізації сексуальних та репродуктивних прав осіб з інтелектуальними порушеннями / ІП в Україні». Круглий стіл відбувся завдяки спільним зусиллям фахівців Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї», ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень», Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого в рамках проекту за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Учасники засідання обговорили шляхи забезпечення репродуктивних прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, необхідність приведення національного законодавства у цій сфері у відповідність до міжнародних норм.

Представники Благодійного фонду ознайомили присутніх із напрацюваннями проекту і підсумками моніторингу стану дотримання сексуальних та репродуктивних прав таких осіб у закладах реабілітації та соціальних послуг, а також успіхами у впровадженні навчального компоненту проекту та покращенні доступу до інформації з питань сексуального і репродуктивного здоров’я та прав для людей з інтелектуальною недостатністю.

Натомість, експерти ВГО «Коаліція» – партнера Фонду в реалізації проекту – презентували результати аналізу чинного національного законодавства, що регламентують сексуальні та репродуктивні права людей з ІП, ознайомили учасників з методичними рекомендаціями щодо проведення моніторингів в закладах, після чого присутні обговорили можливість використання даного інструменту моніторингу в якості національного превентивного механізму під час візитів до місць несвободи.

Представники громадських організацій, які приїхали з різних куточків країни, поділилися досвідом роботи з людьми з інтелектуальною недостатністю та практичними аспектами проведення моніторингу дотримання сексуальних та репродуктивних прав осіб з ІП на місцях. Про важливість роботи щодо підтримки людей з такими вадами свідчить представлений на заході досвід «сонячної» сімейної пари Романа та Уляни, які реалізували своє «право на любов».

У роботі круглого столу взяли участь представники міністерств освіти та соціальної політики, які поінформували про заходи, що вживаються для забезпечення прав осіб з інтелектуальною недостатністю.

Більше інформації за посиланням http://www.ombudsman.gov.ua/ua/all-news/pr/101017-wj-v-ofisi-ombudsmana-obgovorili-shlyaxi-zabezpechennya-prav-osib-z-inval/