В Українському Парламенті відзначили День боротьби із раком молочної залози

6 жовтня 2017 року у приміщенні Верховної Ради з успіхом пройшла інформаційно-просвітницька акція «Рожевий жовтень – міжнародний місяць боротьби з раком молочної залози». Цей захід було ініційовано Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї” та підтримано лідерами депутатського міжфракційного об’єднання “Рівні можливості».

Подібна спільна акція вже втретє проводиться Благодійним Фондом у стінах Українського Парламенту (2013, 2015 рр.) аби привернути увагу та поінформувати народних депутатів, членів українського уряду, працівників апарату Верховної Ради і журналістів щодо вкрай актуальної проблеми сьогодення – раку молочної залози, який в Україні посідає перше місце в структурі онкозахворювань та смертності від раку у жінок.

В рамках акції українські парламентарі мали можливість ознайомитись з тематичною експозицією щодо даної проблеми, сучасною сумною статистикою щодо захворювань на РМЗ в Європі та Україні, а також отримати інформаційні матеріали з практичними порадами щодо профілактики та вчасної діагностики цього захворювання, адже як свідчить Європейський досвід боротьби з цим захворюванням, виявлений на ранніх стадіях РМЗ у 90% є виліковним.

Натомість, в Україні, де за останні 25 років захворюваність на РМЗ має тенденцію до постійного зростання та на відміну від Європейських країн, відсутні діючі програми організованого мамографічного скринінгу, не вистачає якісних сучасних мамографів, підготовлених фахівців променевої діагностики та менеджерів з організації скринінгових програм. Отже, розробка та впровадження Національного Плану Дій щодо боротьби з онкологічними захворюваннями з гарантованим фінансуванням з боку держави є першочер

говим завданням українського уряду. Саме з цим закликом звернулись до депутатів Верховної Ради України представники мережі Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї і організацій пацієнтів, що перехворіли на рак молочної залози, та закликали до необхідності комплексного вирішення цієї проблеми за підтримки держави у підготовленому Зверненні до Українського Парламенту і широко розповсюдженому серед депутатів.