Вчителі сіл Голопристанського району дізналися як працювати з молоддю в тематиці репродуктивного здоров’я

9 листопада представники Голопристанського РБФ «Свята Ольга», що є активним членом Всеукраїнської Коаліції з РЗ та ПС, ініціювали проведення  районного семінару для вчителів сільської місцевості з питань збереження репродуктивного здоров’я та профілактики ВІЛ в молодіжному середовищі. Районний лікар – акушер-гінеколог, завідувачка консультативною поліклінікою Олена Гей та в.о. головного лікаря ЦПМСД Тетяна Нєстьоркіна були запрошені взяти участь у зустрічі в ролі експертів.

Як запевнили учасники заходу, тематика семінару є вкрай актуальною, адже рівень знань та навичок учнівської молоді, зокрема у сільській місцевості, щодо репродуктивного здоров’я та планування сім’ї є досить низьким. Натомість, існуючі стереотипи та міфи заважають молодим людям під час побудови міжособистісних стосунків. Це підкреслює необхідність надавати їм достовірну інформації та допомагати у здобутті навичок, щоб молодь мала можливість формувати свідоме, відповідальне ставлення до цієї сфери життя.

На семінарі вчителі не тільки мали нагоду ознайомитися із фактичними даними та нагальними потребами зростаючого покоління, але й на практиці дізналися про ефективні методи роботи із молоддю. Так, Світлана Михолат, президент РБВ «Свята Ольга» запропонувала освітянам практичні вправи «В колі однолітків», «Прийняття рішення – особиста відповідальність», «Як сказати Ні!». Посилення спроможності сільських вчителів доносити інформацію про РЗ/ПС до молоді не обмежиться одним семінаром – організатори вже запланувати наступний тематичний захід із врахуванням потреб та побажань освітян.