Всеукраїнська акція «Безпечне кохання»

У лютому спеціалісти відділення «Клініка, дружня до молоді» КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» (м. Суми) ініціювали всеукраїнську акцію «Безпечне кохання», приурочену Всесвітньому дню презерватива, що відмічається 13 лютого.

Основним завданням акції було нагадати підліткам та молоді про питання профілактики ВІЛ/СНІД, зокрема про важливість тестування на ВІЛ. Цікаво, що формат акції виявився настільки вдалим, що у деяких містах заходи організовували не тільки в лютому, а й у березні, і КДМ планують проводити подібні акції для молоді й надалі.

Зокрема, у Сумах заходи, організовані у співпраці із місцевими організаціями, пройшли у кількох навчальних закладах. Так, 13 лютого фахівці КДМ спільно з Сумським обласним Центром профілактики і боротьби зі СНІДом нагадали студентству Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка (СумДПУ) про основні принципи роботи та специфіку КДМ, завідувачка якої Владлена Концевич провела групове до-тестове консультування, озвучила шляхи передачі ВІЛ та розповіла про особисту відповідальність кожної людини щодо свого здоров’я. Психолог КДМ Ольга Хоружа, окрім іншого, говорила про цінності та спілкування, а лікар Сумського обласного Центру профілактики і боротьби зі СНІДом Юлія Луговська нагадала про використання презервативу, а також  утримання від статевих сосунків як 100% методу, що не має побічних ефектів. А ще молодь переглянула документальний фільм про життя людини з ВІЛ, мала можливість поспілкуватися в контексті «ромова про потаємне» з лікарем-гінекологом Катериною Краснонос. Після завершення зустрічей молоді хлопці та дівчата отримали методичну літературу та засоби контрацепції, а бажаючі мали можливість пройти тестування на ВІЛ. За схожим сценарієм акцію провели 14 березня  у Сумському центрі ПТО з дизайну та сфери послуг, а  15 березня – у Сумському національному аграрному університеті.

До акції долучилися також Клініки, дружні до молоді міст Вінниця, Долин (Івано-Франківська область), Запоріжжя, Кролевець та Шостка (Сумська область), Одеса, Рівне, Харків, Херсон та Червоноград (Львівська обл.).

Так, спеціалісти Центру медико-соціальної допомоги дітям і молоді «Клініка, дружня до молоді» м. Шостка заходи в рамках акції проводили 13 та 14 лютого для студентської молоді державного професійно-технічного навчального закладу «Вище професійне училище», вихованців та вихованок обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей, представників/-ць молодіжної дорадчої ради при міському голові. 15 березня акцію провели і у  Шосткінському інституті Сумського державного університету.
Фахівці Херсонської міської клінічної лікарні ім.Є.Є.Карабелеша працювали із учнівством 9-13 лютого. На заходах із молоддю обговорювали міфи щодо статевих стосунків, переглядали тематичні відеофільми та соціальні ролики, фахівці ділилися достовірною інформацією та відповідали на численні запитання. Волонтери КДМ зібрали цікаву та корисну інформацію і зробили стенд, який був використаний під час заходів, а також поширювали серед підлітків буклети та листівки. На додаток, Людмила Павловська, психологиня КДМ, взяла участь у радіопередачі присвяченій питанням статевого виховання підлітків «Крок у доросле життя» на Радіо «Таврія», що вийшла в ефір у пройм-тайм 15 лютого.

N9_SafeLove_Shostka