Вистави соціального театру пройшли у Києві, Чернігові та Херсоні

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor

У квітні-травні поточного року пройшла серія вистав соціального театру для підліткової аудиторії. Ініціатором заходів став Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї», що у співпраці із партнерськими організаціями сприяє розвиткові цього напрямку просвітницької роботи в рамках проекту «Забезпечення доступу підлітків до повної інформації про сексуальне і репродуктивне здоров’я та права», що реалізовується за підтримки Міжнародної федерації планованого батьківства / IPPF.

Вистави соціального театру відбувались у містах та інших населених пунктах Київської, Чернігівської та Херсонської областей. Глядачами вистав були учні загальноосвітніх навчальних закладів, ПТУ та вишів, але також підлітки уразливих груп, що проживають або виховуються на базі інтернатних закладів згаданих областей.

У виставах, де усі ролі грали підлітки – учасники місцевих груп соціальних театрів – висвітлювалися теми взаємин та кохання, проблеми вибору в житті, та ситуації, що несуть потенційні ризики для репродуктивного здоров’я та майбутнього життя юнаків та дівчат. Під час дискусій, що відбувалися після перегляду спектаклів, мова йшла про наслідки ранніх статевих стосунків, зокрема – ризики інфікування інфекціями, що передаються статевим шляхом та ВІЛ, підліткової вагітності тощо. Під час спілкування обговорювали також прийнятні для підлітків методи попередження незапланованої вагітності, способи поведінки, які забезпечують або допомагають знизити потенційні ризики для їх здоров’я та життя. Окрім того, юні глядачі отримували тематичні інформаційні матеріали, створені Фондом для молодіжної аудиторії, де міститься інформація про додаткові джерела інформації, а також Клініки, дружні до молоді. На додаток, київська група соціального театру відвідала із гуманітарним візитом соціальний гуртожиток у селі Гайшин, що у Переяслав-Хмельницькому районі Київської області, куди передали не тільки тематичну літературу, але й іграшки, одяг та продукти харчування, якими зможуть скористатися теперішні та майбутні мешканці гуртожитку.