З 4 по 6 грудня 2017 р. в м. Києві пройшов тренінг з попередження неінфекційних захворювань для медичних працівників навчальних закладів та фахівців закладів первинної медико-санітарної допомоги.

З 4 по 6 грудня 2017 р. в м. Києві на базі готелю «Либідь» з успіхом пройшов тренінг з попередження неінфекційних захворювань для медичних працівників навчальних закладів та фахівців закладів первинної медико-санітарної допомоги.
Захід було організовано експертами Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в рамках освітнього компоненту «Профілактика НІЗ серед учнівської молоді» проекту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні», що Фонд виконує спільно з Міністерством освіти і науки України за підтримки Швейцарського Бюро співробітництва в Україні/ ШБС.
Учасниками навчання, що проходило у форматі лекцій, групових дискусій, інтерактивних вправ та рольових ігор, стали 25 медичних сестер з 22 пілотних шкіл проекту з Дніпропетровської, Харківської, Львівської, Івано-Франківської, Полтавської областей та м. Києва.
Тренінг мав на меті:

  • апробацію тренінгової програми з попередження неінфекційних захворювань для медичних працівників загальноосвітніх навчальних закладів;
  • опанування учасниками алгоритмів дій для первинної профілактичної роботи з дітьми;
  • відпрацювання навичок з визначення чинників ризику неінфекційних захворювань;
  • супровід учнів з хронічними захворюваннями (спостереження, взаємодія з батьками, перенаправлення).

Зміст навчального курсу з профілактики НІЗ серед шкільних медсестер та посібник для цього курсу, розроблені експертами Благодійного Фонду, включає інформацію про фактори ризику НІЗ, рекомендації щодо профілактики, здорового харчування, фізичних вправ, консультування, алгоритми дій щодо школярів (пацієнтів) з наявними хронічними захворюваннями та алгоритм направлення до медичних закладів вищого рівня, якщо це є необхідним.

Учасники та учасниці обговорили сучасні підходи в профілактиці НІЗ, виявленні ризиків та підтримці дітей з хронічними захворюваннями, такими як серцево-судинні, бронхіальна астма та діабет. Спираючись на кращий міжнародний досвід, потенціал медичних сестер навчальних закладів має розвиватися, особливо в умовах реформування охорони здоров’я та освіти.

У третій день тренінгу для шкільних медсестер в рамках проекту ВООЗ «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» завітала Валерія Кулик, лейтенант поліції, старший інспектор з особливих доручень Відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у м. Києві ДПП. Мова йде про можливості для взаємодії навчальних закладів та правоохоронних органів у профілактичній роботі.

В рамках освітнього компоненту проекту у співпраці з провідними українськими фахівцями проект розробляє програму зміцнення здоров’я в пілотних школах Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Львівської, Полтавської, Харківської областей та м. Києва.