ЗАПРОШЕННЯ ДО ПОДАННЯ ЗАЯВОК
на реалізацію проєктів у сфері громадського здоров’я
в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги
«Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні»

Фонд розвитку громадських організацій “Західноукраїнський ресурсний центр» (ЗУРЦ) запрошує зареєстровані українські організації громадянського суспільства (ОГС), що діють на території Дніпропетровської, Херсонської, Полтавської, Рівненської та Львівської областей подати заявки для участі у програмі мікрогрантів в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні” (коротка назва проєкту – “Діємо для здоров’я”), де ЗУРЦ є партнером за напрямком роботи з територіальними громадами. Проєкт впроваджується Консорціумом у складі ТОВ «Консалтингова група Джі Еф Ей» (GFA Consulting Group GmbH) та Університетських клінік Женеви в партнерстві з Благодійною організацією «Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї», ТОВ «ВАН ХЕЛС» та у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) і ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Уряду Швейцарської Конфедерації через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) Міністерства закордонних справ Швейцарії.

Мета проєкту: зменшити тягар неінфекційних хвороб, запобігти передчасній смертності та підвищити тривалість життя чоловіків і жінок шляхом запровадження інтегрованого підходу до профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань (НІЗ).

  1. Територія реалізації проєкту
  Територіальні громади в Дніпропетровській області:ПокровськаСофіївськаМежівськаВасильківська   Територіальні громади у Херсонській областіВеликокопанівськаЧаплинськаЧорнобаївськаМилівськаТериторіальні громади в Полтавській областіПолтавськаЛубненськаДиканськаКотелевська      Територіальні громади в Рівненській областіЗдолбунівськаДядьковицькаГощанськаБугринськаТериторіальні громади у Львівській областіРалівськаСокільницькаДрогобицькаСтрілківська  
  1. Хто може подавати заявку?

Організації громадянського суспільства (ОГС) (юридично зареєстровані), які зареєстровані або мають досвід реалізації проєктів у цільових громадах (див. п. 2).

  1. Тематика програми мікрогрантів

В Україні НІЗ є причиною 84% усіх смертей. Основними факторами ризику виникнення НІЗ є:

  • нераціональне харчування;
  • недостатня рухова активність;
  • вживання тютюну;
  • вживання алкогольних напоїв.

Ці фактори ризику спричинені переважно поведінкою самої людини. Доведено, що зміна чи корекція поведінки, а також створення більш сприятливого для збереження здоров’я середовища можуть суттєво зменшити ризики розвитку і поширеності неінфекційних захворювань.

Люди, які живуть з неінфекційними захворюваннями, є особливо вразливими до коронавірусної інфекції. Вони частіше, ніж інші пацієнти потребують госпіталізації, мають важчий перебіг хвороби, а також вищий ризик смерті.

Для покращення ситуації ми плануємо залучити місцеві громадські організації, які запропонують та разом із місцевими громадами реалізують щонайменше 20 проєктів,  спрямованих на профілактику та контроль неінфекційних захворювань (надалі – НІЗ).

  1. Які заходи можуть впроваджувати громади для профілактики та контролю НІЗ?
  2. Інформаційні кампанії щодо шкоди вживання тютюнових виробів та/або пасивного куріння.
  3. Запровадження програми підтримки людей, які хочуть кинути курити.
  4. Заборона на продаж алкогольних напоїв у нічні години.
  5. Надання психосоціальної підтримки людям, які зловживають алкоголем та здійснення профілактики зловживання алкоголем на первинній ланці надання медичної допомоги.
  6. Проведення інформаційних кампаній з промоції зменшення вживання рівня солі чи цукру серед дітей та дорослих.
  7. Проведення інформаційних кампаній з підвищення фізичної активності серед дітей та дорослих.
  8. Фінансова підтримка в рамках програми мікрогрантів

В рамках програми планується надання фінансової підтримки ОГС в сумі, що не перевищує 15 000 швейцарських франків (CHF). З ОГС будуть підписані грантові договори шляхом проведення стандартної грантової процедури та згідно з вимогами щодо відповідності діяльності поставленим цілям та завданням, часовим рамкам, фінансовій дисципліні та звітності.

  1. Термін реалізації мікропроєктів.

Впровадження мікропроєктів передбачатиме дві фази реалізації:

  • І фаза – з 15 березня по 15 жовтня 2022 року;
  • ІІ фаза – з 01 грудня 2022 року по 31 липня 2023 року.

Сума фінансової підтримки на впровадження кожної з фаз проєкту складає 7500 швейцарських франків. Після успішної реалізації І-ї фази проєкту, що буде засвідчено аудиторською перевіркою, заявник може претендувати на реалізацію ІІ-ї фази.

  • У рамках реалізації мікро-проектів фінансуються такі категорії витрат:
  • операційні витрати, пов’язані з реалізацією заходів;
  • друк матеріалів;
  • обладнання, техніка та матеріали (НЕ для обслуговування офісу ОГС);
  • транспортні витрати;
  • гонорари виконавців.
  1. У рамках реалізації мікро-проектів НЕ фінансуються такі категорії витрат:
  2. розробка документації, витрати на дослідження;
  3. оплата комунальних послуг;
  4. оплата послуг зв’язку, інтернет.
  5. Для участі у програмі мікрогрантів заявники повинні надати наступні документи:
  6. аплікаційну форму та бюджет згідно затвердженої форми;
  7. копію Витягу з єдиного державного реєстру неприбуткових організацій;
  8. копію довідки про взяття на облік платника податків;
  9. копію Статуту організації;
  10. резюме керівника організації та бухгалтера;
  11. меморандум про співпрацю та організацію взаємовідносин, підписаний між заявником та відповідним органом місцевого самоврядування;
  12. будь-яку інформацію, що свідчить про проведені Вашою організацією заходи та реалізовані проєкти (інформаційні матеріали, посилання на Інтернет ресурси тощо).
  13. Як подавати заявки на участь у програмі мікрогрантів?

Для участі в програмі необхідно заповнити аплікаційну форму та бюджет за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1i4WQZo2v0sabw-BGBE7bWN3TqEHhi9X5?usp=sharing, а також надати додатки (заявка – ПДФ формат з підписом і печаткою ОГС, бюджет – формат Excel, додатки та меморандум – ПДФ формат із відповідними візами). Надіслати заявку потрібно на е-пошту grants@zurc.org до 18:00 год. 01 березня 2022 року (вівторок).

У разі підтримки проєктної пропозиції, заявників буде повідомлено електронним листом на адресу, яку вони вкажуть в аплікаційній формі до 10 березня 2022 року.

З метою більш детального ознайомлення з умовами участі в програмі мікрогрантів, команда проєкту проведене інформаційну онлайн сесію 22 лютого 2022 року. Про час консультації заявників буде повідомлено додатково.